MAISTIC Kompostovateľné desiatové sáčky, 1 l, 40 ks

MAISTIC Kompostovateľné desiatové sáčky

Silné, elastické, vyrobené zo zvyškov rastlín. Kompostovateľné v domácich podmienkach. Ideálne na desiaty do školy a na výlety!
Dostupnosť: Dočasne nedostupné
Produkt už nie je v predaji.

MAISTIC Kompostovateľné desiatové sáčky

100% kompostovateľné (certifikát TÜV OK compost Home).

Potravinové vrecúška vyrobené zo zvyškov rastlinnej výroby, ktoré by sa inak zlikvidovali. Neobsahujú ftaláty, bisfenol A, F a S, ani iné chemikálie používané v klasickej výrobe plastov.

Vrecká sú silné, elastické a tenké. Sú samozrejme povolené na styk s potravinami. Oproti klasickým sáčkom majú dátum spotreby - je to preto, že sú designované, aby sa rozložili. Sáčky môžete bezpečne používať aj po tomto dátume, až kým sa nezačnú trhať pri odtrhávanie z role. Sú vhodné pre skladovanie v chlade, mrazničke a pri izbových teplotách. Nepoužívajte ich v mikrovlnnej rúre.

Varianty:

  • 1 liter (40 ks na roli) 17 x 23 cm
  • 2 litre (30 ks na roli) 20 x 38 cm
  • 4 litre (20 ks na roli) 20 x 38 cm
  • 8 litrov (12 ks na roli) 28 x 49 cm - do chladničky a mrazničky

Vyrobené zodpovedne v Číne, transportované vlakom.

Maistic heslo je jednoduché - menej plastu na svete. A hoci my nepatríme medzi zástancov nahradenie plastu všade a za každú cenu (pretože sa pozeráme aj na to, ako alternatívy vznikajú a aké sú ich zdroje a či náhodou neničí prostredie viac než zodpovedne recyklovaný a recyklovateľný plast), tak tu vidíme jasný prínos tohto riešenia. Jedná sa o produkty, ktoré svojím účelom málokedy končia v žltom kontajnery a dajú sa recyklovať. Psie exkrementy, odpadkové vrecia komunálneho odpadu, jedálenské vrecká nejdú do triedeného odpadu, a preto hľadať rozložiteľnú, funkčnú a pritom ekologickú alternatívu má zmysel. A to je misia Maisticu, ktorú zdieľame.

Veríme, že aj vám tieto produkty zachutia.

    

certifikát TÜV OK compost Home znamená:

- materiál sa musí rozložiť na vodu, CO2 a biomasu

- odbúrateľnosť je testovaná podľa EU noriem - v tomto prípade s iným odpadom z kuchyne v 20 ºC

- kompostovanej zvyšky sáčku nesmie poškodiť prostredie, živočíchy a musí posilniť pôdu (nesmie preto obsahovať ftaláty, BPA a ďalšie bisfenol, ťažké kovy, ...)

Text o značke bude čoskoro doplnený.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú