Vitamín B12 pod jazyk, prášok, 30 g

Vitamín B12 pod jazyk, prášok, 30 g

Vitamín B12 prášový, vhodný aj pre deti - vo forme podjazykového prášku. Vegan vitamín B12 z rastlinných zdrojov - základ na každý deň pre energiu a psychickú aktivitu.
Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:Higher Nature
Min. trvanlivosť:31. 10. 2023
Kód produktu: 128uk005
12,90 €
ks
Neobsahuje žiadne živočíšne zložky, čo platí pre všetky naše produkty, a preto sú vhodné pre vegánov a vegetariánov.
Produkt neobsahuje žiadne geneticky modifikované organizmy.
Prirodzene, žiaden z našich produktov neobsahuje mliečne zložky, nakoľko sú všetky naše produkty vegánske.
V zložení produktu sa nenachádza lepok.
V zložení produktu sa nenachádza sója.
Produkt nie je určený pre tehotné ženy. Prípadné užívanie produktu počas tehotenstva konzultuje so svojím lekárom.
Produkt nie je určený pre dojčiace ženy. Prípadné užívanie produktu počas dojčenia konzultujte so svojím lekárom.
Produkt ani jeho zložky neboli testované na zvieratách.
Obal produktu je recyklovateľný.
*Pre viac informácií kliknite na príslušnú Ikonu v zelenom kruhu

Vitamín B12 pod jazyk, prášok, 30 g

Vitamín B12 (kyanokobalamín) práškový, vhodný aj pre deti - vo forme podjazykového prášku. Vegan vitamín B12 - základ na každý deň pre energiu a psychickú aktivitu. Navyše obsahuje aj vitamín C. Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej aktivity, k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej funkcii imunitného systému a podieľa sa na procese delenia buniek.

Môže byť použitý ako podpora v týchto prípadoch:

 • znížení únavy a vyčerpania
 • zvýšení hladiny energie a pozornosti
 • zníženie stresu
 • anémii (chudokrvnosti)
 • podpore zdravia červených krviniek
 • zlepšení imunity
 • podpore normálnych psychologických funkcií
 • podpore normálnej kognitívnej funkcie mozgu
 • podpore k správnej činnosti nervového systému
 • podpore k správnej látkovej premene homocysteínu
 • zlepšení správnej činnosť srdca
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože, zubov
 • ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • regenerácii redukovanej formy vitamínu E a zvyšuje vstrebávanie železa

Účinné látky 

Účinná látka  Obsah v ½ odmerkyRVH* (Referenčná výživová hodnota)   
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 200 µg8000 %
Vitamín C20 mg25%

Vitamín B12 (kyanokobalamín)

Kyanokobalamín je syntetická forma vitamínu B12, ktorá sa v prírode nenachádza. Keď do tela vstúpi kyanokobalamín, konvertuje sa na metylkobalamín alebo adenozylkobalamín, čo sú dve aktívne formy vitamínu B12 u ľudí. Používa sa častejšie v doplnkoch, pretože sa považuje za stabilnejší a nákladovo efektívnejší ako iné formy vitamínu B12. Ďalším hlavným rozdielom medzi metylkobalamínom a kyanokobalamínom je spôsob, akým sú absorbované a zachované vo vašom tele. Niektoré štúdie naznačujú, že telo môže absorbovať kyanokobalamín lepšie ako metylkobalamín. Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý má kľúčovú úlohu v normálnom fungovaní mozgu a nervového systému syntézou myelínu (myelinogenéza), metabolizme niektorých bielkovín a pri krvotvorbe. Je to jeden z ôsmich vitamínov skupiny B. Podieľa sa na metabolizme každej bunky ľudského tela, najmä ovplyvňuje syntézu DNA, metabolizmus mastných kyselín a aminokyselín. Vitamín B12 pomáha telu znížiť nával únavy a zvýšiť hladinu koncentrácie, ako aj prispieť k normálnemu metabolizmu homocysteínu. Tento vitamín je pre vegánov a vegetariánov potrebné pravidelne dopĺňať, keďže sa nachádza len v živočíšnej strave.

Vitamín C (kyselina askorbová)

Vitamín C (kyselina askorbová) je veľmi silný antioxidant a vitamín rozpustný vo vode. Zabezpečuje normálny priebeh biochemických reakcií v tele, detoxikačné reakcie v pečeni, tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa či metabolizmus tukov. Vitamín C zodpovedá aj za rast a obnovu tkanív, teda hojenie rán a jaziev. Je dôležitým vitamínom, ktorý si telo nevie syntetizovať a je potrebné si ho dopĺňať vo forme stravy alebo výživových doplnkov.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

Užívajte 1 odmerku (= približne 0,4 mg = 400 µg B12) obdeň pod jazyk, s alebo medzi jedlami, alebo podľa odporúčania lekára. Doplnok stravy je vhodný aj pre deti, dávkovanie u detí odporúčame konzultovať s lekárom. Je potrebné vziať do úvahy, že odporúčané dávky sa stanovujú pre vitamíny vstrebané zo stravy, B12 z doplnkov stravy má oveľa nižšiu vstrebateľnosť, preto sú v doplnkoch aj 100-krát vyšších odporúčaných dávok. Obsahuje odmerku.

Upozornenie 

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnok stravy neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte na chladnom suchom mieste, mimo dosahu pary. Uchovávajte mimo dosahu detí. Môže sa kombinovať aj s denne používaným multivitamínom. Prosíme, po použití obal recyklujte.Obsahuje xylitol, nepodávajte psom. Pri požití psom vyhľadajte veterinárnu starostlivosť.

Zloženie 

zemiakový maltodextrín (plnivo), hnedá ryžová múka (plnivo), vitamín C (kyselina askorbová), xylitol (sladidlo), oxid kremičitý (protihrudkujúce činidlo), prášok z červenej repy (nosič: zemiakový maltodextrín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová), jahodová aróma ( nosič: zemiakový maltodextrín, emulgátor: arabská guma), vitamín B12 (kyanokobalamín), jablčný prášok, brusnicový prášok.

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Na únavu ako aj ďalšie výrobky od značky Higher Nature.


Doplňujúce informácie

Značka:Higher Nature
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:prášok
Obsah balenia:30g prášok = 75 dávok
Vhodné pre:dospelých, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti, tehotné a dojčiace ženy, pri plánovanom tehotenstve
Použitie:únava, vyčerpanie, problémy so srdcom, posilnenie imunity, anémia, podpora kognitívnych funkcií, zvýšenie pozornosti, podpora psychiky
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, kvasnice, umelé farbivá, živočíšne zložky
Certifikáty:-
Materiál balenia:recyklovateľný plast
Originálny názov:Higher Nature Vitamin B12 Powder

Higher Nature

Anglická súkromná firma Briana a Celie Wrightových, ktorí firmu založili s víziou dodávať vysoko kvalitné potravinové doplnky s veľmi dobre vyzkoumanými účinky.

V roku 2010 založili stránku www.nutripeople.com, voľne dostupnú studňu informácií, ktorá slúži ako vzdelávacie akadémie pre zákazníkov, obchodníkov a všetky ďalšie.

V roku 2013 založili The Higher Nature Academy, online vzdelávací projekt, ktorý má pomôcť všetkým, ktorí sa chcú ďalej vzdelávať vo výžive.

Výrobky Higher Nature sú: Vegánske, kde je to len možné,  netestované na zvieratách,  prísady sú bez pesticídov, bez GMO,  neobsahujú propylén glykol alebo SLS, bisfenol A alebo iné estrogénove prísady

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú