Udržateľná a etická móda

Ak hľadáte jedinečné, originálne a navyše udržateľné módne doplnky, ste na správnom mieste! U nás nájdete vegánske módne doplnky pre ženy i mužov, vyrobené z korku, čím sú jedinečné a originálne. Korkové módne doplnky predstavujú udržateľnú módu a sú inšpirované prírodou, s ohľadom na prírodné prostredie, zvieratá a budúce generácie. 

Buďte originálni, buďte odlišní, no najmä nakupujte ekologicky a udržateľne k našej prírode! A to nie je všetko, štýlové módne doplnky z korku podčiarknu vašu individualitu, pretožekaždý jeden výrobok je originál. Rovnako ako vy.


Etická a udržateľná móda vďaka korku

Udržateľná móda je novým trendom pre milovníkov kvalitného oblečenia a módnych doplnkov po celom svete, ktorým záleží na životnom prostredí. Ekologické a obnoviteľné prírodné materiály sa v módnom priemysle čoraz viac dostávajú do popredia. 

Korok sa používa už po stáročia, no do módneho priemyslu preniká až teraz, v posledných pár rokoch. Unikátne vlastnosti robia z korku „supermateriál“ so všestranným využitím, ktorý si získava obľubu nielen u módnych návrhárov a dizajnérov, ale rovnako aj u spotrebiteľov. 


Korok - výnimočný prírodný materiál

Ak sa povie korok, takmer každému z nás napadne korkový uzáver na fľaši vína. Korok však nie je len drobivý materiál hodný uzatvárania fliaš. Pýtate sa, čím je korok taký výnimočný? Korok totiž disponuje radou skvelých vlastností. 


1. Trvanlivosť korku

Zahoďte predsudky a dajte korkovým módnym doplnkom šancu. Proces výroby korkovej tkaniny je veľmi náročný, trvá niekoľko mesiacov, ale na jeho konci vznikne dokonale pružný a odolný materiál, ktorý vám vydrží aj niekoľko desiatok rokov!


2. Korok je úžasne ľahký 

Možno ste nevedeli, že až 50 % korkovej tkaniny tvoria vzduchové bublinky. Vzduchové bublinky zabezpečujú dokonalú pružnosť výrobkov, ale taktiež ich úžasnú ľahkosť. Túto skvelú vlastnosť oceníte napríklad pri korkových batohoch, taškách či kabelkách, z ktorých vás konečne nebude bolieť chrbát! 


3. Korok je mäkký a príjemný na dotyk 

Korok je láska na prvý dotyk! Módne doplnky pre ženy i mužov z korku sú jemné, hebké, veľmi podobné doplnkom z kože, avšak bez zbytočného násilia páchaného na zvieratách. Korkové módne doplnky sú ideálnou náhradou kožených doplnkov, a teda sú vhodné aj pre vegánov a vegetariánov


4. Mimoriadna odolnosť korku

Korok je materiál, ktorý sa používa nielen v módnom priemysle, ale aj v strojárstve, stavebníctve, dokonca ho používajú inžinieri NASA do konštrukcií vesmírnych lodí. O jeho odolnosť sa teda rozhodne nemusíte báť. Korok je odolný voči vode, prachu, oderom a dokonca aj voči škvrnám.

Vysokú odolnosť korku zabezpečuje predovšetkým suberín - voskovitá látka neprepúšťajúca vodu ani plyn, ale aj vzduchové bublinky, ktoré rovnomerne rozkladajú tlak. Korok je ideálny prírodný materiál, ktorý vydrží dlhé roky.


5. Vodotesnosť korku

Korok vo svojich bunkách obsahuje už vyššie spomínaný suberín - voskovitú látku, ktorý z neho robí nepriepustný materiál, na 100 % odolný voči vode i plynom. Ak vás teda zastihne dážď, nemajte obavy, vaša korková kabelka či batoh zaistí vaše veci v bezpečí a v suchu. 


6. Korok a ohňuvzdornosť 

Korok je materiál s veľmi pomalým spaľovaním, čo znamená, že je odolný voči extrémnym horúčavám i prípadným nečakaným plameňom. Veríme, že takúto nepríjemnú skúsenosť nikdy nezískate, no ak by náhodou, vedzte, že vaše veci zostanú vďaka korku v bezpečí.


7. Hypoalergénnosť korku

Ďalšou úžasnou vlastnosťou korku je, že je hypoalergénny, tzn. vhodný aj pre alergikov, pretože neabsorbuje nič z okolitého vzduchu. Korok je antimikrobiálny, čo znamená, že pôsobí ako prevencia proti plesniam. Okrem toho je korok tiež antibakteriálny, antistatický a UV stabilný. 


8. Korok je originálny

Tak ako odtlačky prstov, tak aj každý výrobok z korku je úplne jedinečný. Nenájdete dve úplne rovnaké korkové peňaženky, dva rovnaké korkové opasky ani dve úplne identické korkové kabelky vďaka neopakovateľnej textúre korku. Módne doplnky z korku podčiarknu vašu individualitu, originálnosť a pomôžu vám odlíšiť sa od ostatných. Vystúpte z radu s neopozeranou, korkovou módou a s čistým svedomím, že robíte to najlepšie pre našu prírodu.


9. Korok je šetrný k prírode 

Korok je 100% prírodný materiál získaný z kôry stromu, presnejšie z duba korkového. Kôra sa získava šetrne, ekologicky, čo z korku robí úplne obnoviteľný materiál. Pri jeho spracovaní nie sú použité žiadne chemikálie a jeho environmentálny dopad je veľmi nízky. Korok, ako prírodný materiál pre výrobu módnych doplnkov je obzvlášť vhodný pre vegánov a vegetariánov, ako alternatíva kožených módnych doplnkov. 


Korkové módne doplnky pre každého

Korkové módne doplnky si však zamiluje každý, a to nielen pre ich ekologickosť, udržateľnosť či mimoriadnu odolnosť, ale tiež pre ich krásny a originálny dizajn. S korkom rešpektujete prírodu a podporujete viac udržateľný svet. 

Korková kabelka, korková peňaženka, korkový opasok či korkový náramok môžu byť tiež skvelým darčekom pre manželku alebo manžela. Na našej stránke nájdete udržateľné módne doplnky z korku za skvelé ceny, prehľadne rozdelené do kategórií: 

Kúpou etických módnych doplnkov, vyrobených z obnoviteľných prírodných materiálov, prispievate k zdravšej planéte a lepšej budúcnosti. Pretože udržateľná móda je budúcnosť


Ako sa získava korok? 

Korok sa získava z kôry stromu - duba korkového, avšak tento strom musí byť starší ako 25 rokov (rastú aj viac ako 250 rokov). Kôra stromu je šetrne odlupovaná, bez poškodenia stromu. Profesionálnym odlupovaním (každých 7-9 rokov) sa kôra lepšie regeneruje a strom tak rastie a žije dlhšie. Keďže odlúpená kôra stromu pravidelne dorastá, korok je tak dokonale obnoviteľným, ekologickým materiálom. 

Fascinujúce je aj zistenie, že stromy duba korkového, z ktorých je pravidelne odlupovaná kôra, absorbujú 5x viac CO2, než stromy, ktorých kôra odlupovaná nie je. Navyše, zvyšujúci sa dopyt po korku vyvoláva vysádzanie dubov korkových vo väčšom množstve, čo je úžasná správa pre našu planétu.

Najväčším pestovateľom dubov korkových je Portugalsko, ktoré produkuje viac ako 50% korku z celého sveta, takže aj korkové módne doplnky väčšinou pochádzajú odtiaľ. Korkové výrobky, a teda ani korkové módne doplnky, však rozhodne nie sú masová záležitosť. Celý proces spracovania korkových plátov až po výslednú korkovú tkaninu, alebo tzv. korkovú kožu trvá aj niekoľko mesiacov, čoho výsledkom je však mimoriadne pružný, odolný a udržateľný materiál.

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 5 produktov z celkom 5

Vegan hodinkový remienok pánsky

Elegantný a klasický remienok vyrobený z korku. Tento 100% vegánsky remienok je ideálnou voľbou ako doplnok k vašim hodinkám. …
Zostáva 1 ks
12,00 €

Vegan pánsky náramok Nautical

Korkový náramok Nautical sa dokonale prispôsobí vášmu životnému štýlu. Je vyrobený z korkovej šnúry z dubových stromov organickým…
Zostáva 1 ks
12,00 €

Vegan taška na notebook Urban

Táto elegantná a plne polstrovaná taška na notebook sa hodí pre väčšinu notebookov s displejom do 15 palcov. Obsahuje tiež špec…
Zostáva 2 ks
60,00 €

Vegan hodinkový remienok dámsky

Elegantný a klasický remienok vyrobený z korku. Tento 100% vegánsky remienok je ideálnou voľbou ako doplnok k vašim hodinkám. J…
Zostáva 3 ks
12,00 €

Vegan dámska Tote kabelka

Štruktúrovaná korková kabelka s 2 korkovými rúčkami / remienkami so zapínaním na zips, vonkajším vreckom a vnútorným vreckom na…
Zostáva 2 ks
40,29 €