Repelenty a prípravky na ochranu proti kliešťom, komárom a hmyzu

Repelent či už proti komárom alebo proti kliešťom sa dnes stáva “povinnou výbavou” na prechádzky do prírody. Globálne otepľovanie vedie k teplejšiemu počasiu, čo znamená vyššiu populáciu hmyzu. Mnohí z nás si už pobyt v prírode alebo i len večerné posedenie na záhrade bez repelentov a repelentných prípravkov ani nevedia predstaviť. Bodnutie hmyzom prináša so sebou množstvo nepríjemností, svrbenie, opuchy, ale môže spôsobiť aj vážne zdravotné problémy

Spomeňme napríklad lymskú boreliózu, maláriu, horúčku Dengue, Ziku a ďalšie choroby, ktorými vás bodavý hmyz vie veľmi rýchlo nakaziť. Tak rýchlo, že si to ani nestihnete všimnúť. Preto je rozumné, použiť kvalitný repelent na ochranu seba i svojich blízkych.

V súčasnosti existuje široká škála repelentov, z ktorých si vyberie naozaj každý. Repelent v spreji, roll-on, repelentný krém, repelentné telové mlieko, repelentný náramok či elektrický repelent do zástrčky. Dnes sa už nemusíte rozhodovať, či kúpiť repelent proti kliešťom, alebo repelent proti komárom. Súčasne predávané repelenty sú širokospektrálne, čo znamená, že vás ochránia pred viacerými druhmi bodavého hmyzu naraz, najčastejšie pred komármi, kliešťami a muškami.V závislosti od zloženia dokážu účinne odpudzovať nepríjemný hmyz po dobu 2 - 12tich hodín, v niektorých prípadoch aj dlhšie. 

Čo obsahuje repelent?

Repelent obsahuje chemické látky, ktoré po nanesení na kožu odpudzujú hmyz. Komáre, kliešte, rôzne druhy mušiek a iný bodavý hmyz používajú receptory na zachytávanie a rozoznávanie pachov zvierat a ľudí, predovšetkým z potu a dychu. Účinné látky repelentu reagujú s receptormi hmyzu a pôsobia naň odpudzujúco

Najčastejšie používanou látkou v repelentoch je DEET - dietyl-meta-toluamid, chemická látka používaná od roku 1946. DEET je jednou z najefektívnejších odpudzujúcich látok používaných v repelentoch, pretože odpudzuje veľké množstvo druhov bodavého hmyzu ( s výnimkou pavúkov, včiel, ôs a mravcov). DEET je naozaj bezpečnou látkou, takže sa jej použitia nemusíte obávať. V repelentoch sa vyskytuje v rôznej koncentrácií, čo ovplyvňuje aj dobu účinnosti daného repelentu (napríklad repelent s obsahom 20% koncentrácie DEET vydrží na tele 4 hodiny). 

DEET môže byť v repelentoch nahradený napríklad látkou Ikaridín, ktorá je veľmi podobná, a taktiež veľmi dobre odpudzuje hmyz. Permetrín sa používa ako účinná ochranná látka proti kliešťom, komárom a inému bodavému hmyzu, pričom sa aplikuje na oblečenie alebo iné povrchy, nie na pokožku. Pre mačky a ryby je veľmi toxický. 

Ďalšou veľmi účinnou, hmyz odpudzujúcou látkou sú niektoré esenciálne oleje. Používajú sa v prírodných repelentochako náhrada chemických odpudzujúcich látok. Takéto repelenty sú oveľa šetrnejšie k pokožke, ale aj k životnému prostrediu, nakoľko ich zloženie, a často aj ich obal, je v súlade s prírodou.

Náš tip - Prírodný repelent

Chemické repelenty sú síce veľmi účinné, no obsahujú chemické zloženie, ktoré nadmerne zaťažuje našu pokožku. To môže predstavovať problém pre ľudí s citlivou pokožkou a malé deti

Prírodný repelent obsahuje účinné esenciálne oleje, ktoré vás ochránia pred nepríjemným uštipnutím rovnako spoľahlivo ako repelent na chemickej báze. Citrusový olej, eukalyptový olej, čajovníkový olej, gáfor či mentol odpudzujú bodavý hmyz svojou veľmi silnou, príznačnou vôňou. Ďalšou výhodou esenciálnych olejov sú ich antiseptické a antibakteriálne účinky. Prírodný repelent neobsahuje chemikálie, pesticídy, GMO, DEET či Ikaridín. Vašu pokožku šetrne chránia aj bez nadmerného vysúšania.

Skvelá voľba pre ľudí s citlivou a problematickou pokožkou, ale aj pre tých, ktorým aspoň trošku záleží na svojom zdraví a zdraví našej planéty. 

V našej ponuke nájdete široký výber kvalitných prírodných repelentov značky Incognito a Kvítok, vhodné aj pre deti od 6tich mesiacov.

Incognito je špecialista na výrobu prírodných repelentov a repelentných výrobkov, ktoré si obľúbili tisíce spokojných zákazníkov po celom svete. V našej ponuke nájdete repelent Incognito v spreji, vo forme roll-on (guľôčky), tuhého deodorantu, ale aj ako hydratačnételové mlieko, opaľovacie mlieko či hydratačné mlieko po opaľovaní.

Všetky produkty sú vegánske, bez obsahu chemikálií a dráždivých látok, zabalené v recyklovateľných obaloch

Zákazníkmi sú najčastejšie kupované nasledovné produkty z kategórie Repelenty a ošetrenie

Ako a kedy používať repelent?

Repelent sa nanáša podľa potreby priamo na obnaženú pokožku tela, buď vo forme spreja striekaním, alebo vo forme roll-on či krému

Pri aplikácii na tvár si repelent najskôr naneste na ruky a následne ho aplikujte na tvárovú oblasť, mimo očí a úst. 

Pri kojeneckom používaní repelent nanášajte na odev, alebo veľmi jemne klepkavým pohybom na exponovanú pokožku tela, ako sú zátylok a pulzné body. 

Pri pobyte v exteriéri je dobré zakryť čo najviac kože ľahkým oblečením, ideálne vo svetlých farbách, aby ste znížili množstvo použitého repelentu a zbytočne nepriťahovali hmyz.

Repelent nie je vhodné nanášať na poranenú, či spálenú pokožku - môže spôsobiť podráždenie.

Ak máte citlivú pokožku vyskúšajte niektorý z prírodných repelentov, vhodných pre celú rodinu, vrátane malých detí.

Odpudzovač hmyzu

V prípade dlhodobejšieho pobytu v exteriéri, napríklad pri stanovaní, rybolove alebo grilovaní na záhrade, vyskúšajte Incognito osviežovač vzduchu proti hmyzu alebo Incognito prírodné vonné tyčinky proti hmyzu, ktoré spoľahlivo odpudia bodavý hmyz aj v exteriéri. Sú to prírodné odpudzovače hmyzu, ktoré vďaka obsahu citronely odpudzujú nepríjemný hmyz a vydržia naozaj dlho. Skvelá alternatíva elektrických repelentov, ktoré si vyžadujú prítomnosť zástrčky a elektrickej energie.

Po uštipnutí

V prípade, ak k uštipnutiu, respektíve k bodnutiu hmyzom už dôjde, je potrebné poranené miesto ošetriť. Bodnutie so sebou prináša nepríjemný pocit, svrbenie a často i opuch. Na miesto po bodnutí môžete naniesť chladivý gél alebo krém, ktorý pokožku upokojí a zmierni pocit svrbenia, alebo vyskúšajte Zap-Ease od britskej značky Incognito. Zap-Ease je unikátny prístroj, ktorý pomocou impulzov okamžite upokojí miesto po bodnutí hmyzom a prinesie úľavu. Bez škodlivých látok, rýchlo a jednoducho. A vydrží až 5 rokov!

Rada pre cestovateľov 

V prípade vycestovania do tropických alebo rizikových krajín (krajiny s hmyzom prenášajúcim ochorenia ako malária, Zika, Dengue ap.) odporúčame zapamätať si skratku C.L.O.A.K.

  • C (cover up skin) - zahaľte čo najviac pokožky.
  • L (light coloured clothing) - oblečte si oblečenie vo svetlých farbách. Sýte, tmavšie farby priťahujú komáre. Vo vyššej tráve si zasuňte nohavice do ponožiek a nastriekajte repelentom.
  • O (odours) - vôňa. Ako telesná, tak parfumy. Takmer všetky parfumy a telové vône priťahujú komáre. Preto sa ráno a večer umyte, najlepšie citrusovými výrobkami.
  • A (apply) - použite repelent, pre maximálny účinok opakujte každých 4-5 hodín. 
  • K (keep them away) - v miestnostiach používajte odpudzovače hmyzu a zdržujte sa čo najďalej od stojatých vôd, kde sa zhromažďuje najviac komárov a iných druhov hmyzu.
Filter produktov

Najpredávanejšie produkty

1x

Incognito prírodný repelent v spreji, 100 ml

Unikátny a veľmi obľúbený repelent v spreji, s čisto prírodným zložením, s príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom až 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane malých detí.
Skladom viac ako 5 ks
12,72 €

Incognito osviežovač vzduchu proti hmyzu, 40 g

Prírodný osviežovač vzduchu proti hmyzu so sviežou vôňou borovicového lesa, ktorý spoľahlivo odpudí všetok nepríjemný hmyz. Funguje v interiéri aj v exteriéri a vydrží až 3 mesiac…
Skladom viac ako 5 ks
11,93 €

Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml

Praktická mini verzia obľúbeného repelentu v spreji, s čisto prírodným zložením, príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom až 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane malýc…
Zostáva 1 ks
7,88 €
1x

Incognito Opaľovacie mlieko a repelent, SPF30, 100 ml

Prírodné opaľovacie mlieko a repelent v jednom, ktoré vašu pokožku spoľahlivo ochráni nielen pred škodlivým UVA a UVB žiarením, pred otravným hmyzom, ale navyše ju aj vyživí a hyd…
Skladom viac ako 5 ks
26,49 €

Incognito vlasový a telový šampón - repelentný účinok proti hmyzu, 200 ml

Šampón, sprchový gél a repelent v jednej fľaši. Unikátny prírodný produkt so sviežou kvetinovo-citrusovou vôňou, ktorý vás zbaví lupín, vší a odpudí nepríjemný hmyz.
Zostáva 5 ks
11,93 €
1x

Incognito prírodný roll-on repelent , 50 ml

Prírodný repelent vo forme roll-on s príjemnou citrusovou vôňou a spoľahlivým účinkom až na 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane detí od 6tich mesiacov. 100%vegan.
Skladom viac ako 5 ks
11,77 €

Incognito Zap-Ease pre okamžité upokojenie po bodnutí hmyzom

Unikátny prístroj Zap-Ease, ktorý pomocou impulzov okamžite upokojí miesto po bodnutí hmyzom a prinesie úľavu. Bez škodlivých látok, rýchlo a jednoducho. Vydrží až 5 rokov!
Zostáva 1 ks
8,18 €

Incognito prírodné vonné tyčinky proti hmyzu, 10 ks

Čisto prírodné tyčinky so sviežou citrusovou vôňou, ktoré vás príjemne naladia, pomôžu odbúrať stres a spoľahlivo odpudia nepríjemný hmyz.
Dočasne nedostupné
6,38 €
MozziWatch Prírodný repelent proti komárom a kliešťom, 75 ml

MozziWatch Prírodný repelent proti komárom a kliešťom, 75 ml

Certifikovaný prírodný repelent z Citrónového eukalyptu (Corymbia Citriodora), bez toxických látok. Vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a deti od 6 mesiacov.
Dočasne nedostupné
12,20 €
Kvítok Repelentný Telový Olej - Anti Mosquito, 50 ml

Kvítok Repelentný Telový Olej - Anti Mosquito, 50 ml

Užite si letné chvíle naplno bez štípancov od komárov či uhryznutia kliešťom. Repelentný olej Anti Mosquito je ideálny na dovolenky, posedenia pri ohníku či prechádzky lesom.
Skladom viac ako 5 ks
8,30 €
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 17 produktov z celkom 17
1x

Incognito deodorant tuhý kryštál - repelent, 64 g

Prírodný deodorant so sviežou citrusovou vôňou a obsahom citronely, ktorá odpudzuje hmyz. Dlhotrvajúca prírodná ochrana proti kom…
Dočasne nedostupné
5,94 €
1x

Incognito prírodný roll-on repelent , 50 ml

Prírodný repelent vo forme roll-on s príjemnou citrusovou vôňou a spoľahlivým účinkom až na 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrát…
Skladom viac ako 5 ks
11,77 €
1x

Incognito prírodný repelent v spreji, 100 ml

Unikátny a veľmi obľúbený repelent v spreji, s čisto prírodným zložením, s príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom až 7 …
Skladom viac ako 5 ks
12,72 €
1x

Incognito Opaľovacie mlieko a repelent, SPF30, 100 ml

Prírodné opaľovacie mlieko a repelent v jednom, ktoré vašu pokožku spoľahlivo ochráni nielen pred škodlivým UVA a UVB žiarením, p…
Skladom viac ako 5 ks
26,49 €
Kvítok Repelentný Telový Olej - Anti Mosquito, 50 ml

Kvítok Repelentný Telový Olej - Anti Mosquito, 50 ml

Užite si letné chvíle naplno bez štípancov od komárov či uhryznutia kliešťom. Repelentný olej Anti Mosquito je ideálny na dovolen…
Skladom viac ako 5 ks
8,30 €
Kvítok Repelentný Telový Olej - Detský, 50 ml

Kvítok Repelentný Telový Olej - Detský, 50 ml

Repelentný olej je ideálny na dovolenky, posedenia pri ohníku či prechádzky lesom. Vďaka jemnému zloženiu je vhodný pre deti od 2…
Zostáva 2 ks
8,90 €

Incognito prírodné repelentné mydlo proti hmyzu, 60 g

Prírodné antibakteriálne mydlo s obsahom citronely, ktorá vašu pokožku príjemne prevonia, a zároveň pôsobí odpudzujúco pre otravn…
Zostáva 4 ks
7,38 €

Incognito osviežovač vzduchu proti hmyzu, 40 g

Prírodný osviežovač vzduchu proti hmyzu so sviežou vôňou borovicového lesa, ktorý spoľahlivo odpudí všetok nepríjemný hmyz. Fungu…
Skladom viac ako 5 ks
11,93 €

Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml

Praktická mini verzia obľúbeného repelentu v spreji, s čisto prírodným zložením, príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom…
Zostáva 1 ks
7,88 €

Incognito hydratačné a repelentné telové mlieko po opaľovaní, 200 ml

Hydratačné telové mlieko po opaľovaní s repelentným účinkom, ktoré maximálne hydratuje a vyživí vašu pokožku, a zároveň ju chráni…
Zostáva 2 ks
11,55 €

Incognito vlasový a telový šampón - repelentný účinok proti hmyzu, 200 ml

Šampón, sprchový gél a repelent v jednej fľaši. Unikátny prírodný produkt so sviežou kvetinovo-citrusovou vôňou, ktorý vás zbaví …
Zostáva 5 ks
11,93 €

Incognito prírodné vonné tyčinky proti hmyzu, 10 ks

Čisto prírodné tyčinky so sviežou citrusovou vôňou, ktoré vás príjemne naladia, pomôžu odbúrať stres a spoľahlivo odpudia nepríje…
Dočasne nedostupné
6,38 €

Incognito Zap-Ease pre okamžité upokojenie po bodnutí hmyzom

Unikátny prístroj Zap-Ease, ktorý pomocou impulzov okamžite upokojí miesto po bodnutí hmyzom a prinesie úľavu. Bez škodlivých lát…
Zostáva 1 ks
8,18 €

Incognito Repelentné telové mlieko hydratačné, 100 ml

Hydratačné telové mlieko s repelentným účinkom, ktoré vašu pokožku vyživí, a zároveň spoľahlivo ochráni pred nepríjemným hmyzom p…
Skladom viac ako 5 ks
16,79 €
laSaponaria BIO Olejový repelent ve spreji pre citlivú pokožku a deti, 100 ml

laSaponaria BIO Olejový repelent ve spreji pre citlivú pokožku a deti, 100 ml

100% prírodný BIO repelent v spreji s olejom z Andiroby a kombináciou rastlinných esenciálnych olejov. Obzvlášť šetrný k citlivej…
Dočasne nedostupné
12,20 €
Soaphoria Mosquito Univerzálny prírodný repelent BIO balzam, 50 ml

Soaphoria Mosquito Univerzálny prírodný repelent BIO balzam, 50 ml

Univerzálny vegánsky balzam na telo, s obsahom esenciálnych olejov, s prirodzeným repelentným účinkom.
Zostáva 2 ks
5,25 €
MozziWatch Prírodný repelent proti komárom a kliešťom, 75 ml

MozziWatch Prírodný repelent proti komárom a kliešťom, 75 ml

Certifikovaný prírodný repelent z Citrónového eukalyptu (Corymbia Citriodora), bez toxických látok. Vhodný pre tehotné a dojčiace…
Dočasne nedostupné
12,20 €