Prírodná a BIO kozmetika bez chémie

Každodenná starostlivosť o svoje telo je samozrejmosťou pre každého z nás. Preto je veľmi dôležité, zvoliť si vhodnú kozmetiku a kozmetické pomôcky.

S prírodnou kozmetikou a ekologickými kozmetickými pomôckami pomáhate nielen svojej pokožke, ale i našej planéte. Prírodná, ekologická kozmetika je skvelou „zero waste“, teda bezodpadovou alternatívou k bežne dostupnej kozmetike plnej chemikálií a plastu.

Doprajte si kvalitnú starostlivosť plnú prírodnej sily bez zaťažujúcej chémie. Všetky produkty v našej ponuke sú vhodné aj pre vegánov, bez obsahu živočíšnych zložiek a netestované na zvieratách.


Prírodná kozmetika - šetrná k pleti i k prírode

To, že príroda má jedinečnú silu liečiť, nie je žiadne tajomstvo. Niekedy vie práve príroda vyliečiť to, čo sa lekárom nedarí. A tak je to aj v prípade prírodnej kozmetiky.

Prírodná kozmetika obsahuje vyvážené prírodné zloženie, vhodne skombinované tak, aby účinne pomáhala v boji s vybranými problémami kože alebo vlasov (akné, ekzémy, pigmentové škvrny, mastné vlasy, lupiny atď.). Obsahuje rastlinné oleje a rastlinné maslá, ktoré sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na ľudský organizmus. Dokážu do hĺbky vyživiť, hydratovať a majú protizápalové účinky. Tiež obsahuje extrakty z liečivých rastlín, bylín, výťažky z ovocia či zeleniny a prírodné esenciálne oleje. Prírodná kozmetika je plná farieb a vôní kvetov a bylín, žiadnych syntetických umelín. Čisto prírodná kozmetika neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré zaťažujú ľudský organizmus a našu prírodu.

V súčasnosti neexistuje žiadna oficiálna definícia prírodnej kozmetiky. Vo všeobecnosti sa za prírodnú kozmetiku považuje taká kozmetika, ktorá obsahuje aspoň 95% zložiek prírodného pôvodu (majú prirodzený výskyt v prírode).

Pri jej výrobe sa dbá na šetrenie zdrojov našej planéty, ktoré sú už aj tak dosť obmedzené. Výrobcovia prírodnej kozmetiky myslia ekologicky a svoje výrobky balia do recyklovateľných alebo kompostovateľných balení, často využívajú len recyklovaný papier alebo papierovú krabičku. Prispievajú tak ku tzv. zero waste princípu - tvoriť a produkovať čo najmenej odpadu pri výrobe i spotrebovaní konečného produktu. Napríklad také tuhé prírodné mydlo alebo tuhý šampón na vlasy nepotrebuje žiadny plastový obal, nakoľko neobsahuje vodu a spotrebuje sa úplne celý. Prírodná kozmetika sa vyrába eticky, s ohľadom na ľudí i zvieratá, a preto nepodporuje testovanie na zvieratách.


Výhody prírodnej kozmetiky

  • prírodné zloženie (prírodné zložky obsiahnuté v rôznej %-tuálnej miere)
  • jemná a šetrná - nedráždi a nevysúša, nevyvoláva alergické reakcie
  • neobsahuje škodlivé chemické látky - parabény, sulfáty, silikóny atď.
  • prirodzená, jemná vôňa - vďaka obsahu prírodných esenciálnych olejov a silíc
  • pomáha v boji s vybranými problémami kože a vlasov - ekzémy, suchá koža, pigmentové škvrny, lupiny, vypadávanie vlasov atď.
  • vhodná aj pre ľudí s citlivou pokožkou
  • netestovaná na zvieratách
  • balená v ekologických baleniach
  • šetrná k životnému prostrediu - nielen balením, ale aj svojim zložením, ktoré je často úplne biologicky odbúrateľné.

Ak to teda máme zhrnúť, prírodná kozmetika je oproti bežnej kozmetike plnej chemických látok lepšia nielen pre zdravie človeka, ale tiež pre zdravie našej planéty.


Prírodná, Bio, Vegan kozmetika - aký je medzi nimi rozdiel?

Pravdou je, že bio-trend sa rozšíril aj do kozmetického sveta a čoraz viac kozmetických výrobkov nesie označenie „bio“. Čo to teda znamená?


Bio kozmetika

Bio kozmetika je prírodná kozmetika s veľmi kvalitným zložením. Viac než 95% zložiek je prírodného pôvodu a minimálne 20% z celkového objemu tvorí organické prírodné zloženie - pestované ekologickým poľnohospodárstvom (pestovanie bez použitia chemikálií, pesticídov, umelých hnojív, s ohľadom na zvieratá atď.).

Prírodná kozmetika síce obsahuje zloženie prírodného pôvodu, ale podmienky, za akých sú napríklad rastliny pestované, nie sú stanovené - to je hlavný rozdiel medzi prírodnou a organickou, respektíve Bio kozmetikou.

Bio kozmetika je kozmetika bez chémie - nesmie obsahovať GMO, pesticídy, umelé farbivá, konzervačné látky, umelé arómy ani iné anorganické prísady. V skratke, bio kozmetika je veľmi kvalitná organická kozmetika, ktorej kvalita je často deklarovaná certifikátom - malé logo na obale produktu.

Rozlišujeme kozmetiku, ktorá je úplne Bio, alebo iba obsahuje niektoré zložky v Bio kvalite. Vo Vegmarte vám ponúkame kvalitnú prírodnú kozmetiku, kozmetiku s bio-zložkami, ale aj bio kozmetiku. Vyskúšajte niektorý z bio výrobkov značiek Benecos, Eco by Naty, Tierra Verde, laSaponaria a ďalších. Kvalitnú prírodnú kozmetiku s obsahom len niektorých organických zložiek ponúkajú napríklad výrobcovia Aloha Senses, Bio-D, Faith in Nature a iné.


Vegánska kozmetika

Vegánska kozmetika narozdiel od prírodnej, neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Prírodná kozmetika môže obsahovať napríklad med, propolis, včelí vosk alebo vajcia, ktoré sú pre vegánov tabu.

Vegánska kozmetika tiež nepodporuje testovanie na zvieratách a snaží sa ísť zodpovednou, ekologickou a etickou cestou. Podporuje ekologicky šetrnú výrobu, Fair trade obchodovanie, lepšie podmienky pre zamestnancov, no predovšetkým odmieta zneužívanie zvierat pre kozmetické účely. V

egánska kozmetika však nemusí obsahovať iba čisto rastlinné zloženie (aj keď často tomu tak býva), môže obsahovať i chémiu alebo syntetické zložky. Rozoznať vegánsku kozmetiku vám ľahko pomôže Vegan certifikát - malé logo na obale produktu. Pokiaľ na obale kozmetiky uvidíte slnečnicu s nápisom Vegan viete, že produkt bol vyrobený v zásade s vegánskou filozofiou.

Najlepšou možnou kombináciou je, ak je kozmetika prírodná, respektíve bio, a zároveň aj vegan. Presne takú kozmetiku nájdete aj v našej ponuke. Kvalitnú ekologickú kozmetiku, prírodnú a bio kozmetiku netestovanú na zvieratách a bez obsahu živočíšnych zložiek.

U nás, vo Vegmarte, si môžete byť istí, že všetky naše produkty sú vhodné aj pre vegánov - na 100% bez obsahu živočíšnych zložiek, netestované na zvieratách.

Produkty nájdete prehľadne roztriedené do kategórií. Zákazníci radi nakupujú napríklad tieto produkty z kategórie prírodnej kozmetiky:

Filter produktov

Najpredávanejšie produkty

Incognito prírodný repelent v spreji, 100 ml
3x

Incognito prírodný repelent v spreji, 100 ml

Unikátny a veľmi obľúbený repelent v spreji, s čisto prírodným zložením, s príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom až 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane malých detí.
Skladom viac ako 5 ks
10,48 €
Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml

Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml

Praktická mini verzia obľúbeného repelentu v spreji, s čisto prírodným zložením, príjemnou citrusovou vôňou a repelentným účinkom až 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane malýc…
Skladom viac ako 5 ks
6,34 €
RepelentyNovinka
YETUSH Náramok s Citronellou

YETUSH Náramok s Citronellou

Náramky so 100% BIO olejom z Citronelly. Jednoduchá aplikácia, prírodné zloženie, šetrné k planéte, bezpečné zloženie. Neobsahuje DEET. Vhodné pre deti od 3 rokov.
Skladom viac ako 5 ks
2,38 €
Incognito prírodné vonné tyčinky proti hmyzu, 10 ks

Incognito prírodné vonné tyčinky proti hmyzu, 10 ks

Čisto prírodné tyčinky so sviežou citrusovou vôňou, ktoré vás príjemne naladia, pomôžu odbúrať stres a spoľahlivo odpudia nepríjemný hmyz.
Skladom viac ako 5 ks
6,38 €
Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Maca (proti VYPADÁVANIU vlasov)
1x

Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Maca (proti VYPADÁVANIU vlasov)

Prírodný tuhý šampón, ľahko prenosný, jednoduché použitie. Bez sulfátov a silikónov. Zabezpečí hydratované a pevné vlasy, redukuje ich štiepenie a lámavosť, dodáva im hebkosť. Tr…
Skladom viac ako 5 ks
od 3,89 €
Incognito prírodný roll-on repelent , 50 ml
1x

Incognito prírodný roll-on repelent , 50 ml

Prírodný repelent vo forme roll-on s príjemnou citrusovou vôňou a spoľahlivým účinkom až na 7 hodín. Vhodný pre celú rodinu, vrátane detí od 6tich mesiacov. 100%vegan.
Zostáva 5 ks
10,07 €
Incognito vlasový a telový šampón - repelentný účinok proti hmyzu, 200 ml

Incognito vlasový a telový šampón - repelentný účinok proti hmyzu, 200 ml

Šampón, sprchový gél a repelent v jednej fľaši. Unikátny prírodný produkt so sviežou kvetinovo-citrusovou vôňou, ktorý vás zbaví lupín, vší a odpudí nepríjemný hmyz.
Skladom viac ako 5 ks
9,98 €
Incognito deodorant tuhý kryštál - repelent, 64 g
2x

Incognito deodorant tuhý kryštál - repelent, 64 g

Prírodný deodorant so sviežou citrusovou vôňou a obsahom citronely, ktorá odpudzuje hmyz. Dlhotrvajúca prírodná ochrana proti komárom a hmyzu. 100% vegan.
Skladom viac ako 5 ks
5,19 €
Kvítok Prírodný tuhý dezodorant chladivý vánok, 42 ml

Kvítok Prírodný tuhý dezodorant chladivý vánok, 42 ml

Prírodný dezodorant, obmedzuje zápach, 24 hodinová účinnosť. Umožňuje prirodzené odstraňovanie odpadových látok z tela. Nevysušuje pokožku, je bez sódy bikarbóny. Svieža chladivá …
Zostáva 4 ks
6,66 €

Úžas - zinok kvapky, 50 ml

Krása prichádza zvnútra ! Naturtreu Úžas - vysokodávkovaný prírodný tekutý zinok vo forme kvapiek. V rastlinnom glyceríne pre ešte lepšiu biologickú dostupnosť. Bez zbytočných prí…
Skladom viac ako 5 ks
15,99 €
Klubová cena -30 %11,19 €
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 24 produktov z celkom 472
Veganicity prírodný betakarotén 15 mg, 30 vegan kapsúl
1x

Veganicity prírodný betakarotén 15 mg, 30 vegan kapsúl

Antioxidačný vitamínový prípravok s 15mg prírodného betakaroténu poskytujúci Vitamín A v kapsule bez želatíny. Dôležitý antioxida…
Zostáva 1 ks
8,60 €
Ponio Tea tree a lemongras - prírodný deodorant 65g
1x

Ponio Tea tree a lemongras - prírodný deodorant 65g

Jeden z najobľúbenejších a aj najúčinnejších deodorantov - čajovník s citrónovou trávou.
Dočasne nedostupné
7,89 €
Ponio Mint - prírodný deodorant, sodafree 60g
1x

Ponio Mint - prírodný deodorant, sodafree 60g

Svieži, chladivý deodorant bez sódy s mätou a čajovníkom sme si okamžite zamilovali - vďaka nemu môžete mať svieže pazušky bez po…
Zostáva 4 ks
7,89 €
Ponio Lavandin - prírodný deodorant, sodafree 60g
1x

Ponio Lavandin - prírodný deodorant, sodafree 60g

Levanduľa so sviežou mätou alebo antibakteriálnym čajovníkom? V bezsódovej verzii deodorantu lavandin sú všetky tieto silice príj…
Zostáva 1 ks
9,00 €
Ponio Citrón a rozmarín - žihľavový šampúch
1x

Ponio Citrón a rozmarín - žihľavový šampúch

Žihľavový šampúch s citrónom vhodný pre normálne a mastné vlasy - krásne pení, dočista umyje, vlasy nezaťaží. Kokosový olej a gly…
Zostáva 1 ks
od 4,29 €
Ponio Levanduľa a tea tree - šampúch proti lupinám
2x

Ponio Levanduľa a tea tree - šampúch proti lupinám

Šampúch s upokojujúcou levanduľou a antibakteriálnym čajovníkom proti lupinám.
Zostáva 5 ks
od 4,49 €
Ponio Šampúch s ichtamolom pre problematickú pokožku
4x

Ponio Šampúch s ichtamolom pre problematickú pokožku

Šampúch vhodný pre problematickú pokožku s ichtamolom. Vôňou pripomína spálený asfalt, ale hlavne že vidno výsledky :)
Skladom viac ako 5 ks
od 4,29 €
Ponio Mäta a pomaranč - tyčinka na pery 9ml
1x

Ponio Mäta a pomaranč - tyčinka na pery 9ml

Príjemne známa, sviežo-sladká, šťavnatá vôňa mäty kučeravej a pomaranča - ukrytá vo výživnej tyčinke, ktorá zanechá na perách zam…
Zostáva 5 ks
6,89 €
CytoProtect - vitamíny a minerály na vlasy, nechty, pleť. Výživný komplex, 60 kapsúl
3x

CytoProtect - vitamíny a minerály na vlasy, nechty, pleť. Výživný komplex, 60 kapsúl

Unikátny komplex kľúčových živín prírodného pôvodu pre vaše vlasy, nechty a pokožku. Plný antioxidantov, vitamínov a mikroživín, …
Skladom viac ako 5 ks
22,95 €
Bambaw dámske hygienické vložky z bambusového vlákna s PUL vrstvou
1x

Bambaw dámske hygienické vložky z bambusového vlákna s PUL vrstvou

Opakovateľne použiteľné dámske vložky. Diskrétne čierne s bambusovým uhlím pre maximálne pohodlie. Pohodlné, komfortné, vodeodoln…
Skladom viac ako 5 ks
od 6,58 €
Crazy Rumors balzam na pery Piňa Colada, 4,2 g
1x

Crazy Rumors balzam na pery Piňa Colada, 4,2 g

Šťavnatý ananás a kokos - preneste Vaše zmysly do exotického raja Obľúbený prírodný balzam na pery. Láska na prvý dotyk.
Zostáva 5 ks
4,64 €
Crazy Rumors balzam na pery Pistachio, 4,2 g
1x

Crazy Rumors balzam na pery Pistachio, 4,2 g

Chrumkavé pistácie - prelúskaj sa k zelenej dobrote.  Obľúbený prírodný balzam na pery. Láska na prvý dotyk.
Skladom viac ako 5 ks
4,09 €
Friendly Soap bambusová podložka pod mydlo, 1 ks
1x

Friendly Soap bambusová podložka pod mydlo, 1 ks

Podložka pod mydlo z bambusu pre vaše Friendly Soap mydla tak, aby vydržali čo najdlhšie.
Dočasne nedostupné
5,95 €
Friendly Soap prírodné detoxikačné mydlo - rozmarín a limetka, 95 g
1x

Friendly Soap prírodné detoxikačné mydlo - rozmarín a limetka, 95 g

Obnovuje prirodzenú rovnováhu pokožky a aktívne uhlie absorbuje toxíny.
Dočasne nedostupné
3,14 €
Friendly Soap prírodné mydlo na telo aj vlasy na cestovanie, 95 g
1x

Friendly Soap prírodné mydlo na telo aj vlasy na cestovanie, 95 g

Travel Soap - váš univerzálny partner na cestovanie. Akurát vás nezvládne poistiť.
Dočasne nedostupné
3,10 €
Good Bubble Snail and the Whale detská pena do kúpeľa Lotosový kvet a morské minerály, 400 ml
1x

Good Bubble Snail and the Whale detská pena do kúpeľa Lotosový kvet a morské minerály, 400 ml

Tropická ovocná lotosová vôňa spoločne s morskou soľou. Táto jemná pena do kúpeľa je ideálna pre malých námorníkov už od narodeni…
Dočasne nedostupné
4,75 €
Good Bubble Stick Man detská pena do kúpeľa Sladká figa a čierna baza, 400 ml
1x

Good Bubble Stick Man detská pena do kúpeľa Sladká figa a čierna baza, 400 ml

Príjemne sladká a jemná pena do kúpeľa pre bábätká už od narodenia. Aby si kúpanie užila celá rodina! Bez dráždenia očí, hypoaler…
Skladom viac ako 5 ks
6,49 €
Eco by Naty vlhčené obrúsky Naty bez vône
1x

Eco by Naty vlhčené obrúsky Naty bez vône

Kompostovateľné vlhčené obrúsky pre starostlivosť o najmenších!
Dočasne nedostupné
od 1,73 €
The Humble Brush Kefka pre deti ultrasoft, 1 ks
2x

The Humble Brush Kefka pre deti ultrasoft, 1 ks

Bambusové kefka s kvalitnými ultrasoft nylon-6 štetinami.
Skladom viac ako 5 ks
od 2,30 €
Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Maca (proti VYPADÁVANIU vlasov)
1x

Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Maca (proti VYPADÁVANIU vlasov)

Prírodný tuhý šampón, ľahko prenosný, jednoduché použitie. Bez sulfátov a silikónov. Zabezpečí hydratované a pevné vlasy, reduku…
Skladom viac ako 5 ks
od 3,89 €
Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Vzácne Drevo
1x

Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Vzácne Drevo

Prírodný tuhý šampón, ľahko prenosný, jednoduché použitie. Krásne, čisté a lesklé vlasy. Bez sulfátov a silikónov. Pre všetky typ…
Skladom viac ako 5 ks
od 3,99 €
Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Ylang Ylang
1x

Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Ylang Ylang

Prírodný tuhý šampón, ľahko prenosný, jednoduché použitie. Krásne, čisté a lesklé vlasy. Bez sulfátov a silikónov. Exotická vôňa …
Zostáva 4 ks
od 3,99 €
Kvítok Tuhý kondicionér - Regeneračný pre suché a namáhané vlasy
1x

Kvítok Tuhý kondicionér - Regeneračný pre suché a namáhané vlasy

Prírodný tuhý kondicionér, vegánsky, skvelá alternatíva ku konvenčným kondicionérom. Jeho účinkami sú starostlivosť o suché, kreh…
Skladom viac ako 5 ks
od 3,99 €
JĀSÖN Zubná pasta Simply Coconut upokojujúca s harmančekom, 119 g
1x

JĀSÖN Zubná pasta Simply Coconut upokojujúca s harmančekom, 119 g

Kombinácia panenského kokosového oleja s upokojujúcimi účinkami harmančeka, aloe vera šťavou a všetko doladené vilínovou vodou, k…
Zostáva 5 ks
7,03 €