Ako sa zrodil Vegmart

Vegmart je všetkým, čo je dobré. Dobré pre zdravie. Dobré pre ľudí, mladých i starých, pre deti aj dospelých. Dobré pre zvieratá. Dobré pre životné prostredie. Dobré pre planétu. DOBRÉ PRE ŽIVOT.

Vedome, či nevedome, všetci tak nejak chápeme, že na životnom prostredí záleží. Že inú než túto planétu už nedostaneme. Že je príjemnejšie byť zdravý a žiť šťastný a aktívny život.

„Sami buďte tou zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete.“
~ Mahátmá Gándhí ~

Aj náš príbeh začal, už pred mnohými rokmi, zmenou našich vlastných životov a domácností. Upravili sme stravu, prešli sme na ekologické a biologicky rozložiteľné alternatívy v praní, upratovaní a umývaní riadu. Začali sme používať prírodný a biologicky rozložiteľný šampón, sprchový gél a mydlo. Zaujímali sme sa o témy ako zero-waste, minimalizácia odpadu a plastu.

Tiež sme roky pracovali ako dobrovoľníci v oblasti vegánstva, životného prostredia a kultúry. Zbierali sme odpadky, spoluorganizovali sme brigády na čistenie parkov, prírody i mesta od odpadkov. Mnoho rokov sme organizovali komunitné vegánske večere, varili sme jedlo na dobrovoľnícke akcie, pomáhali sme organizovať kultúrne podujatia. Pomohli sme založiť niekoľko dobrovoľníckych občianskych združení. Dokonca sme sa ako dobrovoľníci podieľali na záchrane jedného z hradov na Slovensku.

Dobročinnosť a dobrovoľníctvo máme v DNA a bytostne veríme v spoločenskú zodpovednosť. Veríme, že podnikanie by nemalo byť samoúčelné, nemalo by slúžiť záujmom jednotlivcov. Naopak, malo by slúžiť celej spoločnosti a komunitám. Prispievať k lepšiemu životu a ekologickej udržateľnosti. Našou víziou je čo najviac prepájať podnikanie s dobročinnosťou.

A tak to vlastne aj všetko začalo. Uvedomili sme si, že môžeme urobiť viac a rozhodli sa vytvoriť Vegmart. Vegánsky market pre vegánov, vegetariánov, ale aj pre všetkých ostatných, ktorým záleží na svojom zdraví, na zdraví svojej rodiny a na životnom prostredí.

Buďte s nami tou zmenou k lepšiemu a urobte niečo dobré pre život.

Nakupovaním vo Vegmarte sa staráte o svoje zdravie a zároveň je to etická voľba, ktorou šetríte životné prostredie a podporujete ochranu zvierat. Ďakujeme Vám, že ste spolu s nami súčasťou tejto cesty.

Čo znamená naše logo

Vegmart = vegan + market
Zelená farba symbolizuje prírodu, ekologický život a udržateľnosť.
Cyklámenovú farbu sme si požičali od cvikle, ktorej siluetu máme zakomponovanú aj do písmena g v logu. A cvikla (červená repa) je zároveň symbolom zdravia. Ako sa hovorí: „Zdravý ako repa.“
Zdravá príroda + Zdravý človek = Dobrý život
Vegmart = Dobré pre život (Good for Life)

DOBRÉ PRE ŽIVOT - Vegmart - GOOD FOR LIFE

Prečo je Vegmart to správne miesto pre vaše nákupy?

RASTLINNÉ PRODUKTY BEZ ŽIVOČÍŠNYCH ZLOŽIEK

Všetky produkty u nás sú 100 % vegánske. To znamená, že sú vyrobené z čisto rastlinných surovín a neobsahujú žiadne živočíšne zložky.

NETESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH

Naše produkty ani zložky, z ktorých sú vyrobené, nie sú testované na zvieratách.

100% BEZLAKTÓZOVÉ PRODUKTY A PRODUKTY VHODNÉ AJ PRE ALERGIKOV

Žiadny z našich produktov neobsahuje mlieko, laktózu ani kazeín. Máme i široký výber produktov bez lepku, sóje, orechov a iných alergénov. V prípade kozmetiky a drogérie u nás nájdete aj produkty špeciálne určené pre ľudí s citlivou pokožkou, so sklonmi k ekzémom či prejavmi kožných alergií.

DOBRÉ PRE PLANÉTU, DOBRÉ PRE ĽUDÍ

Kvalitné a ekologicky udržateľné produkty od overených značiek. Obaly produktov sú z recyklovaných a ďalej recyklovateľných materiálov, niektoré obaly sú vyrobené z plastu vyloveného z oceánu.

CERTIFIKOVANÉ PRODUKTY

Väčšina našich produktov má certifikáty, ktoré sú zárukou kvalitného zloženia či etického výrobného procesu, ako napr. The Vegan Society, The Vegetarian Society, HCS (netestované na zvieratách), PETA (bez krutosti, vegan, netestované na zvieratách), COSMOS (Ecocert, Cosmebio, Soil Associaton, ICEA, BDIH), EcoGarantie, NaTrue, Ecolabel, Fairtrade a ďalšie.

EKOLOGICKÝ OBALOVÝ MATERIÁL

Balíme do opakovateľne použiteľných a recyklovateľných kartónových krabíc alebo nebielených papierových obálok. Používame výhradne papierovú lepiacu pásku. Ako výplňový materiál používame buď chrumky z rastlinného škrobu (100 % rozložiteľné a kompostovateľné aj v domácich podmienkach) alebo výplňový materiál, ktorý dostávame v krabiciach od našich dodávateľov.

BENEFITY PRE REGISTROVANÝCH ČLENOV

Ďakujeme, že nám pomáhate spoluvytvárať lepší svet. Ak sa u nás zaregistrujete, za každý nákup získate body, ktoré môžete premeniť na zľavy v ďalších nákupoch. Registrovaným používateľom navyše poskytujeme extra zľavy na vybrané produkty.

HODNOTNÉ INFORMÁCIE O ZDRAVOM ŽIVOTNOM ŠTÝLE

Na čo sú dobré jednotlivé vitamíny a minerály? Ako si správne vybrať prírodnú kozmetiku, opaľovacie krémy či repelenty? Čo robiť keď chcete podporiť tvorbu mlieka počas dojčenia? Ako schudnúť a vyformovať si postavu? Na tieto a mnohé ďalšie otázky ohľadom zdravia, výživy, kozmetiky a drogérie nájdete odpovede na našom blogu. Pohodlne sa usaďte a k dobrému čítaniu si dajte šálku dobrej kávy či čaju.

KVALITNÁ ZÁKAZNÍCKA PODPORA A TISÍCE SPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV

Naša zákaznícka podpora je dostupná od pondelka do piatku v čase od 7:30 do 15:30 na telefóne, e-maile či life chate. V prípade odborných otázok dostanete odpoveď od niektorej z našich farmaceutiek.

Spolu tvoríme lepší svet. S láskou tím Vegmart.

Buďte v obraze a sledujte nás na sociálnych sieťach