Bieliaci prášok na pranie

Ak chcete udržať svoju bielizeň čo najdlhšie žiarivo bielu, mali by ste používať špeciálne pracie prostriedky určené na pranie bielej bielizne. Takéto pracie prostriedky obsahujú bielidlá, vďaka ktorým bude vaša bielizeň opäť snehobiela. 

Faktom je, že najúčinnejším pracím prostriedkom, ktorý efektívne bieli a zbavuje odolných škvŕn je prací prášok. 

Čo obsahuje bieliaci prací prášok? 

Prací prášok je najstarším, no zároveň tiež najúčinnejším pracím prostriedkom. Aj keď sa do popredia čoraz viac dostávajú pracie gély (predovšetkým vďaka ich tekutej, ľahko rozpustnej forme), prací prášok by v domácnosti nemal chýbať. 

Bieliaci prášok na pranie obsahuje aktívne látky, akými sú bielidlá, chlór a optické rozjasňovače, ktoré prenikajú do hĺbky vlákna, zbavia ho nepríjemnej špiny a pachu a následne ho „vybielia“. Práve z tohto dôvodu sa bieliace prášky na pranie odporúčajú výlučne na pranie bielej bielizne. 

Chemické látky, ktoré obsahujú bežné bieliace pracie prášky môžu viesť k podráždeniu pokožky či vyvolať alergickú reakciu. Ide najmä o spomínané bielidlá, rozjasňovače či fosfáty. Ak sa u vás po použití bieliaceho pracieho prášku s chemickým zložením objaví alergická reakcia, prášok prestaňte používať. Vyskúšajte ekologický bieliaci prací prášok s čisto prírodným zložením.

Prírodné bieliace prášky na pranie? Určite áno!

Bieliaci prášok na pranie s prírodným zložením je šetrná forma pracieho prášku s bieliacim účinkom, vhodná na pranie bielej bielizne a detských plienok. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu je dobre znášaný malými deťmi a ľuďmi s citlivou pokožkou, ľuďmi s ekzémom a alergikmi. 

Najčastejšie obsahuje sódu bikarbónu, alebo tiež jedlú sódu, známu svojimi bieliacimi účinkami. Okrem toho tiež efektívne pohlcuje pachy

Mimoriadne účinný je napríklad Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg s bieliacim a dezinfekčným účinkom, ktorý účinne bieli a odstraňuje škvrny aj bez použitia bielidiel a rozjasňovačov. Alebo vyskúšajte Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky, certifikovaný ekologický prací prášok, ktorý je vďaka novému zloženiu ešte účinnejší. 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 3 produktov z celkom 3
Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Ekologický prací prášok z mydlových orechov s bieliacim účinkom, vhodný na bežné aj ručné pranie bieleho prádla, stálofarebných t…
Zostáva 5 ks
8,23 €
Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Ekologický bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka bez chlórových bielidiel a rozjasňovačov. Vhodný aj ako náhrada za…
Zostáva 5 ks
4,87 €
Sonett EKO Bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka

Sonett EKO Bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka

Ekologické kyslíkové bielidlo a odstraňovač škvŕn, bez petrochemických prísad, vhodné na prádlo, dojčenskú bielizeň aj do umývačk…
Skladom viac ako 5 ks
od 3,26 €