Cytoplan Methylfolate, 400 μg, 60 kapsúl

Cytoplan Methylfolate, 400 μg, 60 kapsúl

L-metylfolát vápenatý (L-5-MTHF-Ca) je ľahko vstrebateľným zdrojom bioaktívneho folátu v prirodzenej forme (L-5-MTHF), v akej sa nachádza aj v listovej zelenine a materskom mlieku. Pre ľudské telo je lepšie využiteľnou a vhodnejšou alternatívou kyseliny listovej.

Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:Cytoplan
Min. trvanlivosť:30. 4. 2027
Kód produktu: 114uk001

Darček pri nákupe nad 70 € Incognito prírodný repelent v spreji – mini zadarmo

Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml
Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml
Skladom viac ako 5 ks
15,69 €
-
ks
+
Neobsahuje žiadne živočíšne zložky, čo platí pre všetky naše produkty, a preto sú vhodné pre vegánov a vegetariánov.
Produkt neobsahuje žiadne geneticky modifikované organizmy.
Prirodzene, žiaden z našich produktov neobsahuje mliečne zložky, nakoľko sú všetky naše produkty vegánske.
V zložení produktu sa nenachádza lepok.
V zložení produktu sa nenachádza sója.
Produkt je vhodný aj pre tehotné ženy.
Produkt je vhodný pre dojčiace ženy.
Obal produktu je recyklovateľný.
Produkt nie je určený  pre deti a mladistvých do 18 rokov. Prípadné užívanie produktu osobami mladšími ako 18 rokov konzultujte s lekárom.
*Pre viac informácií kliknite na príslušnú Ikonu v zelenom kruhu

Cytoplan Methylfolate, 400 μg, 60 kapsúl

L-metylfolát vápenatý (označovaný aj ako L-5-MTHF-Ca alebo L-5-MTHF/Ca2+) je ľahko vstrebateľným a dostupným zdrojom folátu (vitamín B9) v prirodzenej metylovej forme (L-5-MTHF), v akej sa najčastejšie nachádza v potravinách (napr. v listovej zelenine), v materskom mlieku alebo v samotnom krvnom sére. Po užití výživového doplnku sa L-methylfolát vápenatý v tráviacej sústave ľahko a úplne rozdelí na ióny vápniku (Ca2) a L-5-MTHF (metyltetrahydrofolát), ktorý sa vstrebáva do krvného obehu a v tejto forme je pre ľudské telo priamo využiteľný. V kapsulách je metylfolát skombinovaný s alfalfou, ktorá je prírodným zdrojom folátu, čo zvyšuje vstrebateľnosť a účinnosť produktu. Účinky vitamínu B9 oceníte nie len pri únave a vyčerpaní, ale aj pre správne fungovanie imunitného systému a tiež ako prípravu pred otehotnením a podporu rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva.

Z hľadiska využiteľnosti pre telo je L-metylfolát vápenatý vhodnejšou alternatívou suplementácie vitamínu B9 ako kyselina listová. Bežná kyselina listová je syntetickou formou folátu, v potravinách sa v tejto forme takmer nevyskytuje a nie je pre telo priamo využiteľná. Aby ľudské telo mohlo syntetickú kyselinu listovú zužitkovať, musí ju najskôr v niekoľkých enzymatických krokoch premeniť na L-5-MTHF (zjednodušený postup transformácie kyseliny listovej: najskôr na DHF, následne na THF, následne na 5,10-MTHF a nakoniec na 5-MTHF). Nedostatočná enzymatická kapacita tela môže viesť k hromadeniu nemetabolizovanej kyseliny listovej v krvnom obehu a materskom mlieku, čo môže viesť určitým k negatívnym zdravotným dopadom.

Folát je všeobecný pojem, ktorý sa používa na označenie všetkých foriem vitamínu B9: kyselina listová, dihydrofolát (DHF), tetrahydrofolát (THF), 5,10-metyléntetrahydrofolát (5,10-MTHF) a 5-metyltetrahydrofolát (5-MTHF). Pre ľudské telo je priamo využiteľná forma 5-MTHF. Všetky ostatné formy folátu si telo musí premeniť na 5-MTHF. A práve táto forma je obsiahnutá v našom produkte L-metylfolát vápenatý.

Z dôvodu ľahkej vstrebateľnosti L-metylfolátu vápenatého a jeho jednoduchej premeny na telu prirodzenú formu folátu (L-5-MTHF) ho viaceré vedecké zdroje označujú aj za biologicky dostupnú (skrátene aj biodostupnú) alebo biologicky aktívnu (skrátene aj bioaktívnu) formu folátu.

Alternatívne názvy L-metylfolátu vápenatého: L-methylfolát vápenatý; kalcium L-metylfolát; calcium L-methylfolát; kyselina L-5-metyl-tetrahydrolistová, vápenatá soľ [(L-5-MTHF-Ca)]; kyselina (6S)-5-metyltetrahydrolistová [(6S)-5-MTHF-Ca]; kyselina (6S)-5-metyl-5,6,7,8-tetrahydropteroyl-L-glutámová, vápenatá soľ a kyselina L-5-metyl-tetrahydrolistová (L-5-MTHF) bez špecifikovaného katiónu.

Skratky: CaLMF, L-5-MTHF-Ca, L-5-MTHF/Ca2+

Účinné látky 

Účinná látka  Obsah v 1 kapsule  RVH* 
L-metylfolát vápenatý400 µg200 %

*RVH - Referenčná výživová hodnota

Folát

Biologicky aktívna alternatíva folátu sa označuje ako L-metylfolát vápenatý (tiež 5-metyltetrahydrofolát alebo 5-MTHF) a telo ju v takejto forme môže ľahko využiť. L-metylfolát vápenatý v tomto produkte je skombinovaný s alfalfou, ktorá je prirodzený zdroj kyseliny listovej, a preto je takto pripravená kombinácia veľmi dobre vstrebateľnou formou bez ďalších prídavných látok (stabilizátorov, farbív, konzervantov). 

Folát prispieva k správnej syntéze aminokyselín, tvorbe krvi a látkovej premene homocysteínu. Folát ďalej prispieva k správnej funkcii psychiky, fungovaniu imunitného systému a prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. V období tehotenstva a pri plánovanom tehotenstve je folát dôležitý, pretože zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

Užívajte 1 kapsulu denne.

Upozornenie 

Nevhodné pre deti. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnok stravy neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte na chladnom suchom mieste, nie v kúpeľni alebo chladničke. Uchovávajte mimo dosahu detí. Z dôvodu prirodzeného zdroja z alfalfy môže dochádzať medzi jednotlivými šaržami k miernej zmene farby, na základe vonkajších podmienok na rast. Obal skompostujte.

Zloženie 

L-metylfolát vápenatý kombinovaný s alfalfou (Lucerna siata), maltodextrín, kyselina stearová, obal kapsule z rastlinnej celulózy.

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Plánované tehotenstvo ako aj ďalšie výrobky od značky Cytoplan.


Doplňujúce informácie

Značka:Cytoplan
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:kapsule
Obsah balenia:60 kapsúl
Vhodné pre:pri plánovanom tehotenstve, tehotné a dojčiace ženy, dospelých, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti
Použitie:pri plánovanom tehotenstve, proces delenia buniek, únava, vyčerpanie, slabá imunita, správna syntéza aminokyselín
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, cukor, kvasnice, umelé farbivá, živočíšne zložky
Certifikáty:-
Materiál balenia:vlákna z cukrovej trstiny (kompostovateľný obal)
Originálny názov:Methylfolate Folic Acid as L-methylfolate 400 µg

Cytoplan

Cytoplan je britským výrobcom doplnkov stravy. Narozdiel od iných výrobcov je vlastnený charitatívnou nadáciou, čo mu umožňuje zamerať sa na iné ciele, než je generovanie zisku. Cez 90% doplnkov stravy je plne vegánskych, firma aplikuje etický prístup k dodávateľom, ovzdušia i celkovému prístupu k výrobe.

Férové odmeny výrobcom, čisté pracovné prostredie, používanie recyklovaných a biodegradovateľných materiálov vo výrobe, to je Cytoplan.

Výrobky sú vyvíjané v spolupráci s lekármi, výroba je zameraná na bioaktívne formy vitamínov a minerálov. Doplnky sú koncipované tak, aby pomáhali bežným ľuďom prekonať "výživovú medzeru" v každodennom živote.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú