Mydlo na pranie

Hľadáte spôsob, ako sa účinne, ale zároveň šetrne zbaviť odolných škvŕn? Stavte na silu prírody a vyskúšajte mydlá na pranie.

Mydlo ako také je tu s nami už veľmi dlho. Jeho úžasné čistiace účinky nás nútia neustále sa vrátiť k jeho používaniu. Či už hovoríme o prírodnom mydle na tvár a telo, mydle na vlasy či mydle na praní, všetky mydlá majú mnoho výhod. 

Čo obsahuje mydlo na pranie?

Mydlo vo všeobecnosti obsahuje kyselinu (tuky, oleje), základnú látku (hydroxid sodný, draselný,...) a vodu. Okrem hlavných zložiek môžu obsahovať tiež pridané parfumy či farbivá s rôznym cieľom a účinkom.

Pracie mydlá neobsahujú syntetické parfumy ani farbivá. Sú ekologické a šetrné k pokožke, bielizni i práčke. Asi najpoužívanejšie je žlčové mydlo na pranie, ktoré je obľúbené najmä vďaka svojmu silnému účinku pri odstraňovaní škvŕn. Obsahuje hovädziu žlč, ktorá efektívne pomáha pri odstraňovaní odolných škvŕn a nečistôt.

Skvelou alternatívou pre vegánov je napríklad olivové mydlo, alebo mydlo z iných rastlinných olejov. Rastlinné mydlá neobsahujú živočíšnu zložku a ich účinok je porovnateľný s klasickými mydlami na pranie. Často sú obohatené o účinné extrakty, ktoré zvyšujú ich účinnosť pri odstraňovaní odolných škvŕn. 

V našej ponuke nájdete napríklad Olivové mydlo na pranie s citrónovým extraktom, 200g od českého výrobcu Tierra Verde, ktoré je vďaka svojmu prírodnému zloženiu vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou. Citrónový extrakt navyše zvyšuje účinnosť 100%-ného olivového oleja a tiež má bieliaci účinok. 

Ako používať mydlo na pranie? 

Mydlo na pranie je určené predovšetkým na ručné pranie a odstraňovanie odolných škvŕn. Škvrny navlhčite, naneste pracie mydlo a jemne prepierajte. Nechajte pôsobiť približne 15 minút a následne miesto opláchnite vodou alebo operte celý odev. 

Ak je škvrna ešte stále viditeľná, postup zopakujte. Pri intenzite drhnutia odporúčame dbať na materiál produktu.

Mydlo na pranie je vhodné na pranie bielej, farebnej i tmavej bielizne. 

Pri použití v práčke je vhodné si z klasického mydla vyrobiť mydlový sliz, prípadne použiť mydlové vločky. 

Prečo používať mydlo na pranie? 

Mydlá na pranie sú veľmi účinné, no zároveň tiež veľmi šetrné. Neobsahujú škodlivé chemické látky, ktoré by znečisťovali vodné toky a prírodu. Sú bezpečné pre septik a čističku odpadových vôd.

Z hľadiska pomeru výkon/cena sú skvelou voľbou. Vzhľadom k sile ich účinku sú veľmi lacné. 

Mydlá na pranie sú ekologické, a to aj z hľadiska ich balenia. Zväčša ide o papierovú krabičku, ktorá je plne recyklovateľná, prípadne iný, rozložiteľný materiál úplne bez plastu

Vďaka ich jednoduchému zloženiu majú dobrú kožnú znášanlivosť a sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou. 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Friendly Soap prírodné mydlo na telo aj vlasy na cestovanie, 95 g
1x

Friendly Soap prírodné mydlo na telo aj vlasy na cestovanie, 95 g

Travel Soap - váš univerzálny partner na cestovanie. Akurát vás nezvládne poistiť.
Zostáva 2 ks
3,79 €
Tierra Verde Olivové mydlo na pranie s citrónovým extraktom, 200 g

Tierra Verde Olivové mydlo na pranie s citrónovým extraktom, 200 g

Olivové mydlo Tierra Verde s citrónovým extraktom na ručné pranie a odstraňovanie škvŕn. Vegánska alternatíva žlčového mydla na p…
Skladom viac ako 5 ks
4,49 €