Odstraňovač vodného kameňa do práčky

Faktom je, že vodný kameň sa vytvára na miestach, ktoré sú často v priamom kontakte s vodou. Najčastejšie sa s ním teda môžeme stretnúť v kúpelni či kuchyni. Vodný kameň sa usádza na rôznych povrchoch - dlaždiciach, skle, ale aj vo vnútri spotrebičov, akými sú rýchlovarná kanvica, toaleta či práčka. Jeho odstránenie však nemusí byť vôbec zložité, stačí využiť silu prírody!

Čo je vodný kameň a prečo sa vytvára?

Vodný kameň je zmesou soľných minerálov, predovšetkým uhličitanu vápenatého a horečnatého. Tie sa nachádzajú najmä vo vode zo spodných pôdnych vrstiev, ktorá je tvrdšia. Ak máte v mieste vášho bydliska vodu tvrdšiu, vodný kameň zrejme potrápi vašu domácnosť o niečo viac, ako tú, v ktorej sa používa mäkšia voda z povrchových pôdnych vrstiev. Zmäkčiť vodu vám pomôže napríklad sóda na pranie

Vodný kameň vzniká postupným uvoľňovaním soľných minerálov vo vode. Najčastejšie sa vyskytuje tam, kde sa voda pomaly odparuje alebo sa náhle strieda jej teplota, ako napríklad v rýchlovarných kanviciach či práčke.

Ak ani vašu domácnosť neobišiel tento tichý a pomerne nenápadný spoločník zvaný vodný kameň, nevešajte hlavu! Poradíme vám, ako sa ho efektívne zbaviť. 

Vodný kameň v práčke - ako si s ním poradiť 

Vodný kameň v práčke, kanvici, či na vodovodných batériách vie narobiť poriadnu neplechu. Pri jeho dlhodobej existencii môže viesť k hrdzaveniu kovových súčastí, ich nefunkčnosti až k celkovému poškodeniu spotrebičov.

Odstrániť vodný kameň, nielen v práčke, sa dá dvomi spôsobmi - chemickou a prírodnou cestou. V obchodoch nájdete nespočetné množstvo chemických prípravkov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa vodného kameňa z rôznych povrchov i spotrebičov. 

Ak však uprednostňujete šetrnú metódu prírodnou cestou (rovnako ako my), odporúčame vám niektorý z ekologických odstraňovačov vodného kameňa do práčky s prírodným zložením. Už naše staré mamy vedeli, že s vodným kameňom si hravo poradí ocot alebo kyselina citrónová. Kľudne pridajte lyžicu octu do každého prania, alebo raz za mesiac nalejte pol litra octu do práčky a zapnite prací cyklus s horúcou vodou.

Ak sa však obávate nepríjemného octového zápachu, odstrániť vodný kameň v práčke vám pomôže napríklad Tierra Verde Kyselina citrónová na čistenie vodného kameňa, 1 kg. Tento ekologický odstraňovač vodného kameňa môžete použiť nielen do práčky, ale tiež umývačky riadu, odtokov, toaliet či rýchlovarnej kanvice. Kyselina citrónová v prášku, ktorá je šetrná a nezanecháva žiadny pach. Prípadne vyskúšajte iný ekologický odstraňovač vodného kameňa do práčky z našej ponuky. 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Tierra Verde Kyselina citrónová na čistenie vodného kameňa, 1 kg

Tierra Verde Kyselina citrónová na čistenie vodného kameňa, 1 kg

Ekologická a úsporná náhrada bežného tekutého prostriedku na vodný kameň. Kyselina citrónová na odstránenie vodného kameňa z toal…
Zostáva 4 ks
8,48 €
Sonett Ekologický čistiaci prostriedok na vodný kameň bez vône, 1 l

Sonett Ekologický čistiaci prostriedok na vodný kameň bez vône, 1 l

Ekologický čistič vodného kameňa s účinnou receptúrou na báze kyseliny citrónovej, bez pridanej vône a esenciálnych olejov.
Zostáva 5 ks
4,04 €