Pavel Houdek: JAK NA VEGANSTVÍ

Pavel Houdek: JAK NA VEGANSTVÍ

Súhrn informácií pre všetkých vegánskych začiatočníkov, ale aj pokročilých. Základné informácie pre bezproblémový vegánsky život.
Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:Knihy
Kód produktu: 132cz001

Darček pri nákupe nad 70 € Vegmart L-hydroxyprolín Extra Forte zdarma

Vegmart L-hydroxyprolín Extra Forte 500 mg, 90 kapsúl
Vegmart L-hydroxyprolín Extra Forte 500 mg, 90 kapsúl
Skladom viac ako 5 ks
14,99 €
-
ks
+
Neobsahuje žiadne živočíšne zložky, čo platí pre všetky naše produkty, a preto sú vhodné pre vegánov a vegetariánov.
*Pre viac informácií kliknite na príslušnú Ikonu v zelenom kruhu

Pavel Houdek: JAK NA VEGANSTVÍ

JAK NA VEGANSTVÍ je zásadná kniha pre každého, kto sa o vegánstvo a vegánskej strave chce a potrebuje dozvedieť viac.

Praktický, zrozumiteľný a veľmi dôkladný sprievodca vegánskym stravovaním, čerpajúci ako z kvalitných vedeckých štúdií, tak z bohatej praxe dlhoročného vegána - autor je vegánom už cez dvadsať rokov, vegánstvu sa venuje tiež na najväčšom tematickom webe veganka.cz, na svojich prednáškach pre verejnosť a v ďalších aktivitách (spojených so zdravým životným štýlom, športom a v neposlednom rade s témami etickými a ekologickými).

Kniha nie je postavená ako presvedčovacia propagácia vegánstva, jej hlavnou témou je, ako praktizovať vegánstvo zdravo, dlhodobo a bez zbytočných komplikácií. Funguje ako maximálne užitočný nástroj pre každodennú prax. Vyvracia radu klišé a dezinformácií, ktoré o vegánstvo kolujú, súčasne sa ale starostlivo venuje skutočne kritickým miestam v stravovaní, na ktoré je potrebné si dávať pozor pri dlhodobom prospechu pre organizmus.

Kniha je veľmi pútava a zrozumiteľná a ponúka ako prehľady zásadných informácií, ktoré možno využiť pre rýchlu orientáciu, tak detailné rozbory pre všetkých čitateľov, ktorí chcú problematiku preskúmať naozaj do hĺbky.

ČO PRINÁŠA TÁTO KNIHA?

 • objasnenie, prečo a hlavne AKO je vegánske (rastlinné) stravovanie zdravé a dlhodobo udržateľné
 • návod, ako si zostavovať každodenný plnohodnotný jedálníček z rastlinných surovín - manuál v podobe "Veľkej päťky" - jednoducho, bezpečne, chutne a s prevahou lokálnych a sezónnych potravín
 • precízne a kriticky spracovaný rozbor všetkých mikroživín a makroživín, ktoré v strave potrebujeme a prečo, a predovšetkým, z akých rastlinných zdrojov ich získavať a v akom množstve
 • informácie, na čo je nutné si dávať pozor, čo nepodceniť a ako spoznať, že robíme všetko správne
 • praktické prehľady základných pravidiel, vzorový jedálny lístok, inšpiratívne tipy do kuchyne, rastlinné alternatívy klasických živočíšnych produktov
 • ľahko uplatniteľné postupy, ale aj dôraz na individuálne potreby, vnímavosť k vlastnému telu a motiváciu k celkovému zdravému životnému štýlu
 • ďalšie témy, ako je suplementácia, kontrolné krvné testy, špecifiká pre ľudí intenzívne športujúcich a iné
 • a veľa praktických informácií navyše - kde a ako nakupovať, ako pritom ušetriť čas aj financie, ako riešiť vegánske jedlo pri cestovaní, ako hovoriť s okolím, aké ďalšie oblasti okrem jedla k vegánstvu patria ...
 • širšie súvislosti vegánstva, etické a ekologické súvislosti a fakty

PREČO BY VÁS MOHLA KNIHA ZAUJÍMAŤ / V AKEJ SITUÁCII PRE VÁS BUDE UŽITOČNÁ?

 • Zatiaľ sa vegánsky nestravujete, ale uvažujete o tom - chceli by ste to vyskúšať. A potrebujete spoľahlivé a praktické informácie, všetky zrozumiteľne podané v jedinej knižke.
 • Už vegánom či vegánkou ste, ale chcete mať istotu, že to robíte dobre, prípadne hľadáte riešenie či zefektívnenie najrôznejších praktických otázok.
 • Vy osobne sa síce vegánsky nestravujete, ale o vegánstvo sa zaujímajú - alebo sa tak už stravujú - vaše deti alebo ďalší členovia rodiny: potrebujte sa zorientovať v tom, aby im vo výžive naozaj nič nechýbalo.
 • Vegánstvo je v dnešnej spoločnosti čoraz rozšírenejšie. Máte vegánsky sa stravujúcich priateľov? Informácie a inšpirácie z tejto knižky sa vám môžu hodiť i napríklad vtedy, keď chystáte občerstvenie pre návštevu. Alebo pre nich môžete mať v podobe tejto knižky ideálny darček ... :)
 • Radi si rozširujete obzory, baví vás téma výživy a chceli by ste o vegánstve vedieť viac? Potom by vás táto kniha mohla určite zaujímať, baviť a inšpirovať. A navyše, veľa informácií, ktoré tu zaznejú, sa netýkajú len vegánstva, ale môžu byť užitočné a podnetné pre kohokoľvek, kto sa chce stravovať zdravo a kvalitne.

ISBN: 978-80-88244-16-5  Formát: 162 x 235 mm, mäkká šitá väzba, čiernobiele prevedenie, český jazyk, Počet strán: 192

Knihy

Text o značke Knihy bude čoskoro doplnený.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú