Plákadlá

Máte citlivú pokožku, ktorá na prací prášok, gél či aviváž reaguje podráždením? Vyskúšajte k praniu pridať plákadlo bielizne. Bielizeň zbaví zvyškov pracieho prostriedku a vaša pokožka tak bude v harmónii. 

Všetko, čo musíte vedieť o plákadlách 

  • Čo je to plákadlo bielizne a ako funguje? 

Plákadlo bielizne je prací prostriedok v tekutej forme. Pomáha odstraňovať zvyšky pracieho prostriedku z bielizne a svojou kyslou reakciou neutralizuje pH zásaditého pracieho roztoku, čím dôkladne vyčistí bielizeň a zabráni podráždeniu pokožky. Okrem toho tiež bráni vyblednutiu farieb, zašednutiu bielizne a pomáha oblečeniu dlhšie si udržať pôvodný tvar. 

Prirodzené pH na povrchu našej pokožky je kyslé (pH 4-6), čím sa pokožka bráni premnoženiu mikroorganizmov. Väčšina mydiel, pracích prostriedkov, chemikálií a pracích sód sú zásaditého charakteru a pri kontakte s pokožkou môže dôjsť k jej podráždeniu. Práve preto je dobré prací roztok a bielizeň neutralizovať, k čomu vám efektívne pomôže plákadlo.

  • Kedy a ako sa používa plákadlo? 

Plákadlo bielizne sa používa na záver prania, namiesto aviváže. Pri praní v práčke sa aplikuje do zásobníka na aviváž. 

Mimoriadne vhodný je aj na ručné pranie. Opratú bielizeň namočte do vody zmiešanej s plákadlom a po niekoľkých minútach (cca 10 min.) bielizeň ručne preplákajte. 

Plákadlo bielizne je vhodné na všetky druhy bielizne s výnimkou vlny. Odporúčame ho aj pri praní v tvrdej vode, kde sa účinné látky pracích prostriedkov zrážajú s vodnými minerálmi.

  • Pre koho je vhodné plákadlo bielizne? 

Plákadlo bielizne je vhodné pre každého, kto svoju pokožku nechce zbytočne vystavovať chemikáliám z pracích prostriedkov. Obzvlášť vhodné je na pranie bielizne malých detí a bábätiek, ktorých pokožka je tenšia a citlivejšia. Taktiež je vhodné pre ľudí s ekzémom, alergiou či precitlivenou pokožkou

Plákadlá z našej ponuky

Plákadlo bielizne je skvelou alternatívou aviváže, ktorá zostáva na vláknach textílií a vďaka parfumom môže dráždiť pokožku. 

V našej ponuke nájdete kvalitné plákadlá s prírodným zložením, šetrné k pokožke i našej prírode. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu sa v prírode ľahko odbúravajú, čím nezaťažujú životné prostredie. Ich balenie je taktiež ekologické, recyklovateľné alebo kompostovateľné. Všetky plákadlá v našej ponuke sú vegánske a netestované na zvieratách.

Nakúpte napríklad:

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Tierra Verde Plákadlo bielizne s levanduľovou silicou, 1 l

Tierra Verde Plákadlo bielizne s levanduľovou silicou, 1 l

Plákadlo bielizne s levanduľovou silicou, vhodné pre najmenších a ľudí s citlivou pokožkou. Odstraňuje zvyšky pracích prostriedko…
Dočasne nedostupné
5,48 €
Tierra Verde Plákadlo bielizne pre citlivú pokožku, 1 l

Tierra Verde Plákadlo bielizne pre citlivú pokožku, 1 l

Plákadlo na pranie bielizne detí, dojčiat a ľudí trpiacich alergiou alebo ekzémom. Nedráždi pokožku a spoľahlivo odstraňuje nechc…
Skladom viac ako 5 ks
4,84 €