Ekologické pracie prášky na látkové plienky

Látkové plienky sú tu s nami už nejaký ten rok a stále sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého bábätka. Aj keď kedysi museli naše mamy a staré mamy plienky „vyvárať“ vo vriacej vode, aby sa zbavili odolných škvŕn a choroboplodných zárodkov, dnes to už, našťastie, nie je potrebné. Postačí vám kvalitný prací prášok. 

Najvhodnejší prací prostriedok na plienky? Prací prášok!

Prací prášok patrí k najstarším, ale zároveň aj najúčinnejším pracím prostriedkom. Narozdiel od pracieho gélu si vďaka svojej konzistencii hravo poradí aj s odolnými a zaschnutými škvrnami. 

Pokiaľ hovoríme o klasických látkových plienkach bielej farby, obzvlášť vhodný je prací prášok na plienky s bieliacim účinkom, ktorý im pomôže dlhšie si zachovať svoju pôvodnú farbu.

Pri pracích práškoch vhodných na plienky je dôležitý ich dezinfekčný účinok, ktorý látkové plienky zbaví všetkých baktérií a choroboplodných zárodkov tak, aby boli bezpečné aj pre malé bábätká, ktoré citlivo reagujú na každý podnet. 

Nevýhodou bežných pracích práškov s bieliacim a dezinfekčným účinkom je, že obsahujú chemikálie, fosfáty, chlór a optické rozjasňovače, ktoré môžu vyvolať alergickú reakciu či podráždiť citlivú pokožku bábätiek a malých detí. 

Preto odporúčame používať iba špeciálne pracie prostriedky (hypoalergénne, sensitive ap.) určené pre najmenších, alebo vyskúšajte ekologické pracie prášky, vhodné aj na pranie látkových plienok. 

Ekologické pracie prášky v našej ponuke neobsahujú škodlivé chemikálie a dráždidlá, akými sú fosfáty, chlór, rozjasňovače či umelé parfumy a farbivá. Sú dobre znášané aj ľuďmi s citlivou pokožkou, malými deťmi, alergikmi či ľuďmi s ekzémom. Navyše, obsahujú prírodné zloženie a sú biologicky odbúrateľné, takže nezaťažujú životné prostredie. 

Vyskúšajte napríklad neparfumovaný Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky, ktorý obsahuje zložky v bio kvalite a vďaka obsahu sódy bikarbóny prirodzene pohlcuje pachy. 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Ekologický prací prášok z mydlových orechov s bieliacim účinkom, vhodný na bežné aj ručné pranie bieleho prádla, stálofarebných t…
Zostáva 4 ks
6,71 €
Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Ekologický bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka bez chlórových bielidiel a rozjasňovačov. Vhodný aj ako náhrada za…
Zostáva 5 ks
6,94 €