Ekologické detské pracie prášky

Faktom je, že výber pracích práškov vhodných pre deti nie je až taký široký, ako je to pri pracích géloch. Bežný prací prášok často obsahuje bieliace zložky a fosfáty, ktoré môžu pokožku dráždiť. Výber správneho pracieho prášku pre deti preto vôbec nie je jednoduchý. Poradíme vám, ktorý prášok na pranie je vhodný aj pre malé deti a na čo si dávať pozor. 

Ako vybrať vhodný prací prášok pre deti?

Prášok na pranie, ktorý je vhodný aj pre bábätká a malé deti býva špeciálne označený. Na jeho obale môžete nájsť obrázok batoľaťa, nápis Sensitive, čo znamená, že je vhodný aj pre citlivú pokožku, alebo poznámku, že je hypoalergénny. Hypoalergénny prací prášok obsahuje v porovnaní s bežným práškom na pranie menej alergénov a dráždivých látok. Niekedy ich neobsahuje vôbec. Je dobré vybrať dermatologicky testovaný prací prášok, ktorý prešiel náročnými testami na kožnú znášanlivosť. 

Hypoalergénne pracie prášky sú vhodné aj pre alergikov, ekzematikov, ľudí s citlivou pokožkou a v neposlednom rade, malé deti a bábätká.

Skvelou voľbou je siahnuť po ekologickom pracom prášku vhodnom pre deti. Ekologické prášky na pranie majú prírodné zloženie, neobsahujú toľko alergénov ako bežné pracie prášky. Okrem toho sú tiež biologicky odbúrateľné a majú ekologické balenie.

Na čo si dať pri výbere detského pracieho prášku pozor

Pri výbere detského pracieho prášku pozerajte na zloženie produktu. Prášky na pranie vhodné pre deti by nemali obsahovať chlór, bielidlá, optické rozjasňovače, fosfáty, syntetické farbivá a parfumy. Práve tie vedia vyvolať nepeknú alergickú reakciu a potrápiť nielen detskú pokožku. 

Práve preto sú dobrou voľboueko a bio pracie prášky, v ktorých by ste tieto zložky hľadali márne. 

Vyskúšajte napríklad certifikovaný prací prášok so zložkami v bio kvalite Tierra Verde Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň, alebo hypoalergénny Bio-D Prášok na pranie, 1 kg, vhodný aj pre citlivú pokožku. 

Na odolné škvrny a pranie detských plienok vyskúšajte Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky, ktorý získal pečiatku na dobrú kožnú znášanlivosť a je vhodný aj na pranie bielizne pre najmenšie deti. Je neparfumovaný a obsahuje iba účinné mydlové orechy a sódu bikarbónu

Pri výbere vhodného pracieho prášku pre deti platí menej je viac. Stačí jednoduché, prírodné zloženie bez parfumov. Účinok ekologických detských práškov je porovnateľný s účinkom bežných práškov pre deti, avšak bez zbytočnej chémie. Nakúpte u nás a presvedčte sa sami!

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 3 produktov z celkom 3
Bio-D Koncentrovaný ekologický prací prášok pre alergikov, 1 kg

Bio-D Koncentrovaný ekologický prací prášok pre alergikov, 1 kg

Bezfosfátový prací prášok s hypoalergénnym zložením, bez pridanej vône, vhodný na pranie v práčke a tiež ručné pranie.
Zostáva 3 ks
7,31 €
Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Ekologický prací prášok z mydlových orechov s bieliacim účinkom, vhodný na bežné aj ručné pranie bieleho prádla, stálofarebných t…
Zostáva 3 ks
8,23 €
Tierra Verde Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň

Tierra Verde Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň

Ekologický prací prášok na farebnú bielizeň bez dráždivých chemikálií, parfumov a ropných derivátov. Vhodný pre pranie bielizne n…
Dočasne nedostupné
5,79 €