Prírodné pracie prášky

Hľadáte ekologickú a udržateľnú alternatívu bežných pracích práškov? Ak je pre vás udržateľnosť dôležitá aj pri praní, prírodný prací prášok je skvelou voľbou! 

Šetrný, ale účinný

Prírodný prací prášok obsahuje zloženie čisto na prírodnej báze, mnohé obsahujú zloženie v bio kvalite a sú ocenené certifikátom. V našej ponuke nájdete prírodné prášky na pranie vyrobené z mydlových orechov, ktoré sú pri praní bielizne veľmi účinné. Niektoré obsahujú tiež sódu bikarbónu, ktorá prirodzene bieli a pohlcuje nežiadúce pachy z bielizne. 

Prírodný prací prášok neobsahuje škodlivé chemikálie, fosfáty, chlór, bielidlá, umelé farbivá a parfumy, ktoré zvyknú vyvolať alergickú reakciu alebo podráždenie pokožky. Syntetické parfumy sú nahradené prírodnými vonnými silicami, ktoré čisto vypratej bielizni dodajú príjemnú vôňu a sviežosť. 

Pre ešte lepšiu znášanlivosť malými deťmi, bábätkami, alergikmi a ľuďmi s citlivou pokožkou, je mnoho prírodných práškov na pranie neparfumovaných. Ak vám vôňa pracieho prášku nevyhovuje, stačí pridať prírodnú silicu podľa vlastného výberu. Môžete skombinovať viacero silíc a vytvoriť si tak vlastnú vôňu.

Koncentrované prírodné pracie prášky sú šetrné a ekologické, stačí ich pridať v minimálnom množstve a vaša bielizeň bude dokonale čistá. Ich balenie je recyklovateľné alebo kompostovateľné. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu sa v prírode rozložia behom niekoľkých týždňov, čím zbytočne nezaťažujú životné prostredie. 

Prírodný prací prášok je rovnako účinný ako bežný prášok na pranie plný chemických látok. Okrem toho je lepšie znášaný ľuďmi s citlivou pokožkou a malými deťmi, je šetrnejší k práčke i našej prírode. 

Pri každom pracom prášku odporúčame dodržiavať dávkovanie uvedené na obale a nastaviť vyššiu teplotu vody (minimálne 40 °C), aby sa prací prášok úplne rozpustil. 

Všetky prírodné pracie prášky v našej ponuke nie sú testované na zvieratách, neobsahujú živočíšne zložky a sú vhodné aj pre vegánov. 

Zákazníkmi sú najčastejšie kupované nasledovné pracie prášky s prírodným zložením:

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 5 produktov z celkom 5
Ecodis prací prášok až 80 práčok, 800 g

Ecodis prací prášok až 80 práčok, 800 g

Extrémne koncentrovaný prací prášok bez palmového oleja, parfumu alebo zjasňovačov.
Skladom viac ako 5 ks
11,76 €
Bio-D Prášok na pranie, 1 kg

Bio-D Prášok na pranie, 1 kg

Šetrný prášok na pranie vhodný pre pranie v práčke a tiež pre ručné pranie.
Skladom viac ako 5 ks
7,90 €
Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Tierra Verde prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň a plienky

Ekologický prací prášok z mydlových orechov s bieliacim účinkom, vhodný na bežné aj ručné pranie bieleho prádla, stálofarebných t…
Zostáva 3 ks
7,59 €
Tierra Verde Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň

Tierra Verde Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň

Ekologický prací prášok na farebnú bielizeň bez dráždivých chemikálií, parfumov a ropných derivátov. Vhodný pre pranie bielizne n…
Zostáva 2 ks
7,59 €
Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Tierra Verde Puer Bieliaci prášok na pranie na kyslíkovej báze, 1 kg

Ekologický bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka bez chlórových bielidiel a rozjasňovačov. Vhodný aj ako náhrada za…
Zostáva 3 ks
5,99 €