Prírodné šampóny na mastné vlasy

Všetkého veľa škodí, a tak je tomu aj pri vlasovej kozmetike. Častým umývaním vlasov zmývate z pokožky hlavy prirodzenú vrstvu kožného mazu, ktorá je veľmi dôležitá. Nadmerným odstraňovaním kožného mazu dochádza k jej nadprodukcii - nadmernej tvorbe ochranného mazu, aby sa pokožka hlavy ochránila pred vysúšaním. Používaním vhodného prírodného šampónu na mastné vlasy sa produkcia kožného mazu ustáli a vaše vlasy sa budú mastiť oveľa pomalšie.

Príčiny mastných vlasov

Okrem spomínaného častého umývania vlasov a hlavy je známych viacero dôvodov, prečo sa vlasy mastia až príliš rýchlo.

Jednou z príčin môže byť veľké množstvo rôznych vlasových prípravkov, ktoré sa na pokožku hlavy a vlasy aplikujú. Šampón, kondicionér, peeling a maska na vlasy - každé zamerané na iný typ vlasov a to všetko aplikované za jeden večer na pokožku hlavy. Pokožka hlavy si potrebuje svoju prirodzenú bariéru, ochrannú vrstvu kožného mazu, zachovať. Požívaním rôznych prípravkov, resp. aj častým striedaním rôznych prípravkov túto ochrannú vrstvu oslabujete. Časté česanie a fénovanie taktiež vlasom na kráse nepridáva, teda aspoň z dlhodobého hľadiska, nakoľko vedie k ich nadmernému namáhaniu a vysušovaniu, čo môže viesť k rýchlejšie sa mastiacim vlasom.

Niekedy za mastné vlasy a nadprodukciu kožného mazu môže aj nezdravý životný štýl, stres alebo zdravotné problémy. Tu už ale žiadny šampón nepomôže. Je potrebné zmeniť stravovanie, začať sa viac hýbať a v prípade potreby vyhľadať odborníka.

Prírodný šampón vás zbaví mastných vlasov

O sile prírodnej kozmetike snáď ani nemusíme hovoriť. Prírodný šampón obsahuje čisté zloženie plné účinných látok, ktoré dokážu aktívne bojovať s problémami vlasov a pokožky hlavy. Prírodné šampóny sú oveľa šetrnejšie ako bežné šampóny, pretože sú takmer úplne alebo úplne bez chémie.

Prírodný šampón na mastné vlasy neobsahuje parabény, silikóny, dráždivé tenzidy a sulfáty, umelé farbivá či vône. Naopak, obsahuje výživné rastlinné oleje a maslá, extrakty z liečivých rastlín a bylín a na zmysly pôsobiace esenciálne oleje. Výživný prírodný koktejl pre zdravie a krásu vašich vlasov. Viac o prírodných šampónoch, ich zložení a účinkoch si môžete prečítať TU.

Čo obsahuje prírodný šampón na mastné vlasy

Prírodný šampón na mastné vlasy obsahuje vyvážené zloženie, ktoré zbaví pokožku hlavy nadmerného kožného mazu, pomôže stabilizovať tvorbu kožného mazu a vlasy zanechá krásne čisté a vyživené.

Prírodný šampón na vlasy často obsahuje výťažky z čajovníka, zeleného čaju, bergamotu, šalvie, rozmarínu či žihľavy.

Vyskúšajte niektorý z produktov z kategórie prírodné šampóny na mastné vlasy, napríklad kvalitné tuhé šampóny značky Ponio - šampúchy na mastné vlasy - Citrón a rozmarín - žihľavový šampúch so sviežou vôňou, alebo Ružová alej - žihľavový šampúch so sladkou, jemne korenistou vôňou vhodný pre dámy a princezné.

Vyskúšajte tiež Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Čajovník (pre MASTNÉ vlasy), špeciálne vyvinutý pre potreby rýchlo sa mastiacich vlasov, alebo tekutý prírodný šampón s bio zložením tej najvyššej kvality Tierra Verde Žihľavový šampón na mastné vlasy rozmarín/pomaranč, 1000 ml.

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 6 produktov z celkom 6
Ponio Citrón a rozmarín - žihľavový šampúch
1x

Ponio Citrón a rozmarín - žihľavový šampúch

Žihľavový šampúch s citrónom vhodný pre normálne a mastné vlasy - krásne pení, dočista umyje, vlasy nezaťaží. Kokosový olej a gly…
Skladom viac ako 5 ks
od 4,29 €
Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Čajovník (pre MASTNÉ vlasy)

Kvítok Tuhý Šampón s Kondicionérom - Čajovník (pre MASTNÉ vlasy)

Prírodný tuhý šampón, ľahko prenosný, jednoduché použitie. Bez sulfátov a silikónov. Zabezpečí čisté a lesklé vlasy a ľahké rozče…
Zostáva 5 ks
od 3,85 €
Tierra Verde Žihľavový šampón na mastné vlasy rozmarín/pomaranč, 1000 ml

Tierra Verde Žihľavový šampón na mastné vlasy rozmarín/pomaranč, 1000 ml

Jemný šampón na báze extraktu z mydlových orechov a tenzidov z kokosového oleja. Výťažok zo žihľavy obmedzuje tvorbu kožného mazu…
Zostáva 2 ks
10,89 €
Ponio Pomaranč & eukalyptus – žihľavový šampúch

Ponio Pomaranč & eukalyptus – žihľavový šampúch

Dvojfarebný, žltkavo-zelený šampúch, každý jeden je neopakovateľný unikát. Jeho vôňa je svieža, citrusová a povzbudzujúca.
Skladom viac ako 5 ks
od 4,20 €
Tierra Verde Žihľavový šampón na mastné vlasy - Pomaranč & Rozmarín, 230 ml

Tierra Verde Žihľavový šampón na mastné vlasy - Pomaranč & Rozmarín, 230 ml

BIO Šampón na jemné ošetrenie mastných vlasov, s extraktom zo žihľavy a vôňou prírodných éterických olejov rozmarínu a pomaranča.…
Skladom viac ako 5 ks
6,69 €
Kvítok SOLUTION Tuhý prebiotický šampón na mastné vlasy a lupiny Dandruff Control, 50 g

Kvítok SOLUTION Tuhý prebiotický šampón na mastné vlasy a lupiny Dandruff Control, 50 g

Prírodný prebiotický tuhý šampón s ovocnými enzýmami, vyrobený so zameraním na prečistenie, ochranu a starostlivosť vlasov a poko…
Zostáva 3 ks
9,33 €