Tierra Verde Prateľný odličovací tampón z biobavlneného zamatu (malý,7 cm) 6 ks

Tierra Verde Prateľný odličovací tampón z biobavlneného zamatu (malý,7 cm) 6 ks

Dostupnosť: Zostáva 1 ks
Výrobca:Tierra Verde
Kód produktu: 153cz046/6

Darček pri nákupe nad 70 € Incognito prírodný repelent v spreji – mini zadarmo

Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml
Incognito prírodný repelent v spreji - mini, 50 ml
Skladom viac ako 5 ks
4,73 €
-
ks
+

Tierra Verde Prateľný odličovací tampón z biobavlneného zamatu (malý, 7 cm)

Priemerne použijeme a vyhodíme zhruba 4000 jednorázových odličovacích tampónov každé 3 roky. Nezabudnime k tomu prirátať ešte aj plastové balenia a množstvo ľudí ktorí sa radi líčia. To neznie celkom “eco-friendly”, však ? Nie sú nimi ani podmienky, za akých sa pestuje bežná bavlna, z ktorej sú tieto tampóny vyrobené. Od vypestovania, cez spracovanie, konvenčná bavlna prechádza do kontaktu s rôznymi chemickými látkami, syntetickými hnojivami a pesticídmi, z ktorých časť zostáva v spracovanej bavlne a následne prichádza do kontaktu s pokožkou. Zhruba 25 miliónov ľudí ročne utrpí otravu pesticídmi a cca 20 tisíc z nich na následky tejto otravy umrie. 

Biobavlna, z ktorej sa vyrábajú aj prateľné odličovacie tampóny Tierra Verde, je pestovaná za udržateľných podmienok, na ekofarmách, s prísnym zákazom používania pesticídov, chemických hnojív či iných toxických látok. Je v záujme týchto ekofariem, aby sa počas pestovania plodín udržala úrodnosť pôdy prírodnou cestou a vytvoril sa rozmanitý biologický systém poľnohospodárstva.

Ekologické bavlnené odličovacie tampóny Tierra Verde sa stanú vašim obľúbencom. Sú jemnučké na dotyk, s hustým zamatom, ktorý starostlivo a efektívne odlíči vašu pleť. Vhodné na každodenné použitie. Navyše, nie sú chemicky bielené, takže nehrozí vznik alergickej reakcie. Ak hľadáte kvalitné zero waste odličovacie tampóny, vyrobené z overených a udržateľných zdrojov, Tierra Verde odličovacie tampóny z biobavlny sú pre vás ideálnou voľbou.

Pre ich efektívne opakované použitie, doporučujeme najprv ošetriť tampón od škvŕn make-upu žlčovým mydlom a prať s bežnou svetlou bielizňou na 40 až 60 °C.

Balenie ekologických bavlnených tampónov Tierra Verde s priemerom 7 cm, prichádza v dvoch variantoch : po 2 kusy a po 6 kusov.

Biobavlna, z ktorej sú produkty Tierra Verde (vrátane bavlnených odličovacích tampónov vyrobené) je certifikovaná medzinárodnou organizáciou GOTS. Pestovanie a zber bavlny spĺňajú všetky nimi definované prísne štandardy a podmienky - vrátane výroby textilných produktov a sociálnych podmienok pracovníkov.

Vyrobené v Indii.

Prečo používať Prateľné odličovacie tampóny z biobavlny Tierra Verde ?

  • bavlna pochádza z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva
  • nie sú chemicky bielené
  • dajú sa opakovane použiť
  • ich kúpou a zaradením do svojho každodenného života pomáhate znižovať množstvo odpadu

Použitie

Tampón od škvŕn pred praním ošetrujte žlčovým alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom. Pre zachovanie hebkosti materiálu, je vhodné produkty z biobavlny prať v Mydlových orechoch, prípadne v Pracom gély z mydlových orechov. Doporučujeme prať s bežnou svetlou bielizňou pri teplote 40 až 60 °C. Nepoužívajte aviváž - znižuje savosť prírodných materiálov a usadzuje sa v ich vláknach. V prípade použitia pracieho prostriedku, použite pri záverečnom praní Plákadlo bielizne - odstráni usadené zvyšky prostriedku a zanechá bielizeň prevzdušnenú a mäkkú (nie je nutné pri praní Mydlovými orechmi).

Materiál produktu

100 % biobavlna s certifikáciou GOTS

Obsah balenia

  • 2 ks pratelných odličovacích tampónov Tierra Verde z biobavlny
  • 6 ks pratelných odličovacích tampónov Tierra Verde z biobavlny

Upozornenie 

Po použití prosím obal skompostujte. 

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Kozmetické pomôcky ako aj ďalšie výrobky od značky Tierra Verde


Doplňujúce informácie

Značka:Tierra Verde
Zaradenie:Kozmetika
Obsah balenia:2ks a 6 ks odličovacích tampónov z biobavlny
Vhodné pre:-
Certifikáty:GOTS
Materiál balenia:recyklovateľný obal
Originálny názov:Kozmetický tampón prateľný z biobavlneného zamatu - malý (7 cm)

Tierra Verde

Rýdzo Československá spoločnosť založená v roku 2008, ktorá si dala za cieľ vyrábať výrobky s čo najmenším negatívnym dopadom na zdravie a životné prostredie a zároveň s čo najlepším vplyvom na človeka, spoločnosť a Planétu.

Každé dnešné rozhodnutie, každý čin je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Sloboda voľby je zároveň aj prejavom zodpovednosti k sebe samým i ku svetu okolo nás. Jo, toto môžeme, toto je presne v súlade s našimi ideálmi!

V súčasnej dobe vyrába výrobky pod značkou Tierra Verde, ale tiež Casa Organica, Yellow & Blue a ďalšími.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú