Kompava Vitamín U, 60 kapsúl

Kompava Vitamín U, 60 kapsúl

100% prírodný extrakt z kapusty na trávenie a predovšetkým na žalúdok. Unikátny produkt na Slovensku i v EU. 100% vegan. Vhodný už od 7 rokov.
Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:Kompava
Min. trvanlivosť:17. 4. 2024
13,60 €
ks

Kompava Vitamín U, 60 kapsúl

Výživový doplnok Vitamín U značky Kompava obsahuje prírodnú látku z kapusty vitamín U - aktivovaný metionín, ktorý má priaznivé účinky na trávenie a žalúdok. Vitamín U je jediný svojho druhu na Slovensku i v EU. Má priaznivý vplyv pri nadmernej produkcii žalúdočných kyselín a refluxe. Jedna vegan kapsula obsahuje až 500 mg účinnej látky. Je vhodný pre vegánov, diabetikov a deti už od 7 rokov.

Môže byť použitý v týchto prípadoch:

  • ako produkt prvej voľby u ľudí s podráždením žalúdka a čriev
  • osoby s náchylnosťou na žalúdočné a dvanástnikové vredy
  • osoby, ktoré trápi reflux
  • osoby s citlivým žalúdkom
  • ľudí užívajúcich lieky, ktoré ovplyvňujú žalúdočnú kyselinu
  • po ochoreniach, ktoré spôsobujú poškodenie sliznice žalúdka
  • pri nadmernej produkcii žalúdočnej kyseliny

Účinné látky 

Účinná látka  Obsah v 1 kapsuleRVH* 
Vitamín U - Methyl-metionin sulfonium chlorid  500 mgN/A**

*RVH - Referenčná výživová hodnota

** N/A - nie je určené

Vitamín U

Vitamín U, methyl-methionin sulfonium chlorid, je derivát aminokyseliny metionínu, čo je dehydrovaná forma šťavy z kapusty. Má priaznivý vplyv na enzymatické funkcie a podporenie funkcie tráviaceho traktu, predovšetkým žalúdka. Vitamín U je prírodná látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v kapuste, v listoch zelenej zeleniny a v žĺtku. Hlavnou úlohou pre vitamín U je regulovať vylučovanie žalúdočných štiav, a tým pomáha udržiavať optimálne pH v žalúdku. Prispieva k ochrane sliznice žalúdka a priaznivo vplýva na celkovú funkciu tráviaceho systému.

Vitamín U si získal veľkú pozornosť v polovici 20. storočia, kedy vďaka rôznym výskumom boli objavené jeho liečivé vlastnosti. Ide o prírodný výživový doplnok, ktorý svojou prirodzenou cestou poskytuje ochranný účinok, posilňuje imunitný systém, podporuje detoxikačné funkcie organizmu a znižuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

1 až 2 kapsuly jeden krát denne počas jedla. Kapsuly je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie 

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, pri teplote do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Rozhodnutie ÚVZ SR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Zloženie 

Methyl-methionin-sulfonium chlorid, rastlinná kapsula, farbivo (oxid titaničitý).

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Trávenie ako aj ďalšie výrobky od značky Kompava.


Doplňujúce informácie

Značka:Kompava
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:kapsuly
Obsah balenia:60 kapsúl
Vhodné pre:deti od 7 rokov, dospelých, diabetikov, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy, pri plánovanom tehotenstve
Použitie:Na trávenie, Na žalúdok
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, cukor, kvasnice, umelé farbivá, živočíšne zložky
Certifikáty:-
Materiál balenia:recyklovateľný plast
Originálny názov:Vitamín U

Kompava

Základným princípom slovenskej značky Kompava je pri príprave, vývoji výživových doplnkov, a vo výrobe plné uspokojenie zákazníkov či už športovcov, priaznivcov wellness a zdravého životného štýlu ako aj bežných ľudí, ktorí preferujú zdravý životný štýl.

 
Každý výrobok je vyvíjaný a pripravovaný s dôrazom na maximálnu efektivitu a vysokú funkčnosť pri dodržaní všetkých bezpečnostných podmienok a čistoty produktu.

 

Produkty značky Kompava sú v súlade s prírodou. Pre zákazníkov chcú len to najlepšie. Zakladajú si na prírodnom zložení. V ich produktoch preto nenájdete žiadne umelé farbivá ani arómy a žiadne konzervačné látky. Veľa z ich produktov sú dokonca vhodné pre vegánov, a práve tie sme sa rozhodli zaradiť do sortimentu na našom e-shope.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú