Zmäkčovače vody do práčky

Tvrdá voda sa vyskytuje vo väčšine našich domácností. Medzi jej prejavy patrí najmä tvorba vodného kameňa, ktorý rozhodne nerobí dobre našim spotrebičom, práčku nevynímajúc. Preto je vhodné vodu v práčke pravidelne zmäkčovať, a predchádzať tak tvorbe vodného kameňa. 

Čo je vodný kameň a prečo sa vytvára?

Vodný kameň je zmesou soľných minerálov, predovšetkým uhličitanu vápenatého a horečnatého. Tie sa nachádzajú najmä vo vode zo spodných pôdnych vrstiev, ktorá je tvrdšia. Vodný kameň vzniká postupným uvoľňovaním soľných minerálov vo vode. Najčastejšie sa vyskytuje tam, kde sa voda pomaly odparuje alebo sa náhle strieda jej teplota, ako napríklad v rýchlovarných kanviciach či práčke.

Nečakajte, kým bude neskoro - používajte zmäkčovač vody do práčky

Vodný kameň sa v práčke usádza za bubnom, v hadiciach a filtroch, takže si ho všimnete len veľmi ťažko. Ak však spozorujete, že na vašej opratej bielizni vznikajú sivé fľaky, práčka neperie tak dobre, ako by mala, alebo sa z nej šíri zápach, pravdepodobne vašu práčku trápi vodný kameň. 

Nečakajte, kým bude neskoro a predíďte týmto nepríjemnostiam. Vodný kameň môže viesť až k úplnej nefunkčnosti práčky. 

Ako prevenciu používajte zmäkčovač vody do práčky. 

Zmäkčovač vody obsahuje zmes minerálnych a organických látok, ktoré majú schopnosť na seba naviazať minerály z vody, a tým upraviť jej tvrdosť. Zvyšuje tak účinnosť pracích prostriedkov, ktoré namiesto minerálov z tvrdej vody na seba naväzujú viac nečistôt. Vaša bielizeň tak bude oveľa čistejšia.

Prečo používať zmäkčovač vody do práčky? 

  • zmäkčuje vodu 
  • chráni pred usadzovaním vodného kameňa
  • prevencia pred nepríjemným zápachom práčky
  • zvyšuje účinnosť pracích prostriedkov a znižuje ich spotrebu
  • obmedzuje usádzanie zrazenín v textile - zašednutie a zapranie bielizne
  • zlepšuje výsledok prania
  • pomáha udržiavať stabilný výkon práčky a jej normálne funkcie

Ako sa používa?

Zmäkčovač vody v práškovej forme aplikujte podľa návodu na obale do nádržky na prací prášok spolu s pracím prostriedkom.

Vyskúšajte napríklad ekologický Tierra Verde Zmäkčovač vody do práčky, 850 g, bez obsahu fosfátov a fosfonátov, ktorý pomáha znížiť spotrebu pracieho prostriedku a bráni zašednutiu bielizne.

TIP: Zmäkčiť vodu vám pomôže aj pridanie sódy na pranie (uhličitan sodný) do každého prania. Uhličitan sodný - pracia sóda je tiež zložkou zmäkčovača vody Tierra Verde. 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Tierra Verde Zmäkčovač vody do práčky, 850 g

Tierra Verde Zmäkčovač vody do práčky, 850 g

Zmäkčovač vody do práčky Tierra Verde bez fosfátov a fosfonátov. Zníži vašu spotrebu pracieho prostriedku a zabráni zašednutiu bi…
Zostáva 2 ks
5,85 €
Sonett Ekologický zmäkčovač vody do práčky, 1 kg

Sonett Ekologický zmäkčovač vody do práčky, 1 kg

Ekologický, 100% biologicky rozložiteľný zmäkčovač vody pre optimálnejšie a efektívnejšie výsledky pracích prostriedkov Sonett.
Zostáva 2 ks
5,85 €