Ekologická aviváž pre deti

Pre niektorých ľudí je používanie aviváže pri každom praní úplná samozrejmosť. Niet sa čomu čudovať, bielizeň je krásne voňavá a príjemne mäkká. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, čo vlastne aviváž obsahuje? Ľudia s citlivou pokožkou, akými sú aj malé deti a bábätká, si zaslúžia špeciálnu pozornosť a to aj pri výbere vhodnej aviváže. 

Je aviváž pre malé deti vhodná? Ak áno, aká?

Každá aviváž funguje na princípe tenzidov - povrchovo aktívnych látok, ktorých hlavnou úlohou je obaliť vlákna textílií a neutralizovať v nich elektrostatický náboj. Takto obalené vlákna tenzidmi sú jemnejšie, mäkšie a pružnejšie. Naša pokožka však prichádza do priameho kontaktu so zvyškami aviváže, čo môže viesť k nepríjemnej alergickej reakcii alebo podráždeniu pokožky. 

Bábätká a malé deti majú veľmi citlivú pokožku, ktorá okamžite reaguje na každý podnet. Na syntetické látky, s ktorými príde do kontaktu reaguje začervenaním, svrbením a vyrážkami. Zvýšená pozornosť a opatrnosť pri výbere vhodného pracieho prostriedku a aviváže je preto na mieste.

Aviváž pre malé deti a bábätká vyberajte vždy hypoalergénnu, dermatologicky testovanú. Takáto aviváž býva často označená ako Sensitive, čo znamená, že je určená pre citlivú pokožku. Tento typ aviváže obsahuje čo najmenej alergénov, respektíve neobsahuje ich vôbec, a je dobre tolerovaná aj malými deťmi, alergikmi, ekzematikmi a pod. 

Pri výbere vhodnej aviváže pozerajte na zloženie. Vhodné sú tiež prírodné aviváže, so zložením čisto na prírodnej báze, v ktorých umelé farbivá a parfumy určite nenájdete. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu sú dobre znášané citlivou pokožkou a v prírode sa ľahko odbúravajú. 

V našej ponuke nájdete kvalitné ekologické aviváže s prírodným zložením vhodné aj pre deti a bábätká. Vyskúšajte napríklad šetrnú a hypoalergénnu Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l, ktorá detskú bielizeň príjemne zmäkčí a prevonia kvetinovou vôňou.

TIP: Aj napriek prírodnému zloženiu aviváže sa alergické reakcie a podráždenie pokožky u malých detí a bábätiek môžu objaviť. V tom prípade aviváž prestaňte okamžite používať. 

Pri najmenších detičkách odporúčame preventívne aviváž nepoužívať. Aviváž pre deti skúste nahradiť plákadlom bielizne

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 2 produktov z celkom 2
Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l
1x

Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 5 ks
5,71 €
Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l

Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 1 ks
5,71 €