Eko a BIO aviváž

Ekologická aviváž je nielen šetrná k životnému prostrediu, ale aj k zdraviu človeka. Zloženie eko aviváže je vhodne skombinované tak, aby bol jej účinok rovnaký ako pri bežných avivážach, avšak bez menšieho dopadu na životné prostredie. 

Výhody eko aviváže

  • prírodné zloženie
  • biologicky odbúrateľná
  • ekologicky balená
  • neobsahuje toľko alergénov
  • dobre znášaná aj malými deťmi a ľuďmi s citlivou pokožkou 
  • rovnako účinná, menej škodlivá 

Ekologická aviváž obsahuje zloženie na prírodnej báze, neobsahuje škodlivé chemické látky a umelé parfumy ako bežné aviváže. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu je v prírode ľahko odbúrateľná, rozloží sa v priebehu niekoľkých týždňov. Okrem toho nekontaminuje vodu a pôdu a neničí prirodzené baktérie, ktoré sú pre životné prostredie veľmi dôležité. 

Eko aviváž je tiež ekologicky balená. Jej obal býva často vyrobený z recyklovaných materiálov, spotreba plastu a energií sa obmedzuje na minimum. Balenie ekologickej aviváže býva úplne recyklovateľné alebo kompostovateľné. 

Na rozdiel od bežných aviváží, ekologická aviváž neobsahuje toľko alergénov, respektíve ich neobsahuje vôbec. Umelé parfumy sú nahradené esenciálnymi olejmi, ktoré sú lepšie znášané aj ľuďmi s citlivou pokožkou či malými deťmi. 

TIP: Napriek tomu sa môže vyskytnúť alergická reakcia na eko aviváž, vtedy odporúčame aviváž prestať používať. Skvelou alternatívou k aviváži je plákadlo bielizne, ktoré nefunguje na princípe tenzidov a neutralizuje pH vypratej bielizne. 

Ak si to teda zhrnieme, ekologická aviváž je rovnako účinná ako bežné aviváže, možno s malým rozdielom vo vôni, ktorú po vypratí zanechá. Vôňa ekologických aviváží je menej sýta ako vôňa syntetických a nevydrží taký dlhý čas. Krátko po opratí je však vaša bielizeň svieža a mäkká na dotyk, ako tomu býva zvykom pri bežných, synetických avivážach. 

Bio aviváž - aviváž nadštandardnej kvality

Ak hľadáte aviváž s nadštandardnou kvalitou, vyskúšajte BIO aviváž. Bio aviváže sú často ocenené certifikátom, ktorý garantuje ich nadštandardné prírodné zloženie v organickej kvalite. Čo to znamená? Ingrediencie na výrobu Bio aviváže pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, v ktorom sa pri pestovaní nepoužívajú chemikálie, pesticídy a umelé hnojivá. Pri výrobe a spracovaní bio aviváže, až po jej predaj sa dodržiavajú prísne ekologické opatrenia.

Bio aviváž je dobre tolerovaná aj ľuďmi s citlivou pokožkou. Preto ak hľadáte pre seba a svoju bielizeň zdravú variantu aviváže, skúste to s eko alebo bio avivážou. 

V našej ponuke nájdete kvalitné eko aviváže s prírodným zložením bez živočíšnych zložiek, vhodné aj pre vegánov. 

Zákazníkmi sú najčastejšie kupované nasledovné produkty: 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 5 produktov z celkom 5
Ecozone Aviváž happiness s tropickou vôňou, 1 l
2x

Ecozone Aviváž happiness s tropickou vôňou, 1 l

Univerzálna aviváž s vôňou tropického ovocia - broskyne, ananásu, jablká a kokosu.
Dočasne nedostupné
7,19 €
Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l
1x

Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 5 ks
5,71 €
Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l
1x

Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 1 ks
5,71 €
Sonett Prírodná aviváž bez vône a esenciálnych olejov, 1 l
1x

Sonett Prírodná aviváž bez vône a esenciálnych olejov, 1 l

100% biologicky odbúrateľná aviváž, bez obsahu pridaných vôní alebo esenciálnych olejov, s účinnosťou na báze kyseliny citrónovej…
Skladom viac ako 5 ks
3,85 €
Tierra Verde Ekologická aviváž bez syntetických farbív a parfumov

Tierra Verde Ekologická aviváž bez syntetických farbív a parfumov

Ekologická aviváž s prírodnou vôňou levanduľovej silice, bez pridaných syntetických parfumov a farbív pre jemnejšiu bielizeň.
Skladom viac ako 5 ks
5,79 €