Ekologické leštidlá do umývačky riadu

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ umývacieho prostriedku do umývačky riadu, v každom prípade vám pre optimálne výsledky doporučujeme používať leštidlo súčasne s regeneračnou soľou a to aj v prípade používania univerzálnych tabliet do umývačky s obsahom soli a leštidla. Dôvod je jednoduchý - ak máte umývačku plnú riadu, obsah leštidla v tablete, nemusí byť vždy dostačujúci.

Väčšina umývačiek riadu už má kontrolku, ktorá sa rozsvieti v prípade keď je potreba leštidlo doplniť.

Na našej stránke nájdete kvalitné ekologické leštidlá bez chemických prísad, pre dokonale čistý a lesklý riad bez šmúh.

Ako vybrať správne leštidlo do umývačky riadu a prečo je dôležité ?

Leštidlo okrem riadu čistí aj samotnú umývačku riadu. Spolu so soľou patria medzi základné prostriedky do umývačky. Leštidlo do umývačky v kombinácií s čistiacim prostriedkom (prášok, gél alebo tablety), pomáha odstraňovať zvyšky jedál a chráni riad pred usadeninami nečistôt a zaschnutých kvapiek vody. 

Na trhu existuje celá škála syntetických leštidiel s chemickým zložením. 

My vám odporúčame siahnuť po šetrnejších, ekologických alternatívach, ktoré však disponujú rovnakou účinnosťou ako konvenčné leštidlá.

Ako to funguje ?

Leštidlo obsahuje povrchovo aktívne látky, ktoré na riade vytvárajú tzv. stenu. Táto “stena” , vzniká znižovaním napätia medzi vodou a riadom za pomoci leštidla a zabraňuje usadzovaniu nečistôt. 

Počas cyklu sušenia sa kvapky vody na riade rozptyľujú a vďaka leštidlu teda nezostávajú uschnuté na riade. Výsledkom je čistý a lesklý riad.

Ak leštidlo vynecháte, môže sa stať, že riad nebude dostatočne čistý. Samotná voda síce dokáže čiastočky nečistôt rozptýliť, no keďže voda v umývačke cirkuluje, môžu skončiť opäť na riade a počas cyklu sušenia riadu naň ešte lepšie prischnúť. Tieto zvyšky sa potom veľmi ťažko odstraňujú a treba to urobiť manuálne. 

Prečo je dôležité zloženie ?

Ekologické leštidlá do umývačky riadu fungujú na bázi prírodných netoxických zložiek a sú biologicky 100% odbúrateľné. Ich hlavnú účinnú zložku tvorí väčšinou kyselina citrónová, prírodný lieh alebo BIO alkohol a rastlinné tenzidy. Neobsahujú pridané ani syntetické vône, takže vďaka svojmu ekologickému zloženiu voňajúúplne neutrálne.

Prichádzajú väčšinou v koncentrovaných formách, takže ich používanie je nielen ekologické ale aj ekonomické.

Nenájdete v nich žiadne konzervanty, fosfáty, fosfonáty ani umelé parfumácie či farbivá, ako to býva pri zložení bežných leštidiel. Navyše, používanie syntetických leštidiel je obzvlášť nebezpečné pre deti - sú náchylnejšie na otravu. Aj preto vám rozhodne doporučujeme zvážiť, aký typ leštidla do umývačky zvolíte. 

Zákazníkmi sú najčastejšie kupované nasledovné produkty z kategórie Ekologické leštidlá do umývačky riadu: 

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 3 produktov z celkom 3
Tierra Verde Leštidlo do umývačky riadu na prírodnej báze, 750 ml

Tierra Verde Leštidlo do umývačky riadu na prírodnej báze, 750 ml

Prírodné leštidlo do umývačky riadu na záverečnú fázu umývania. Urýchľuje schnutie dodáva riadu prirodzený lesk. Bez pridaných pa…
Zostáva 3 ks
4,49 €
Sonett Koncentrované prírodné leštidlo do umývačky riadu, bez vône, 500 ml

Sonett Koncentrované prírodné leštidlo do umývačky riadu, bez vône, 500 ml

Ekologické leštidlo do umývačky riadu s čisto prírodným zložením a vynikajúcimi leštiacimi schopnosťami. Žiadna agresívna a zdrav…
Zostáva 1 ks
3,78 €
Frosch Ekologické leštidlo do umývačky riadu s BIO alkoholom, 750 ml

Frosch Ekologické leštidlo do umývačky riadu s BIO alkoholom, 750 ml

Ekologické leštidlo do umývačky riadu, s účinným prírodným zložením, s obsahom BIO alkoholu.
Zostáva 5 ks
3,32 €