Pracie gély pre deti a bábätká

Vybrať vhodný prací gél na pranie bielizne bábätiek a malých detí vôbec nie je jednoduché. Ich pokožka je veľmi tenká a citlivo reaguje na každý podnet. Prací gél pre bábätká musí byť jemný a šetrný, ale zároveň účinný, aby si poradil s odolnými škvrnami, ktorých býva pri bábätkách naozaj veľa. Tak ako vybrať vhodný prací gél pre malé deti a bábätká?

Sensitive, hypoalergénny či BIO? 

Pri výbere pracieho gélu pre bábätká treba dbať na to, aby prací gél obsahoval čo najmenej syntetických látok a zbytočnej chémie, ktorá nerobí dobre ľuďom ani prírode. 

Vyhýbajte sa pracím gélom s obsahom enzýmov, umelých farbív a parfumov. Prací gél je v porovnaní s práškom na pranie oveľa šetrnejší k ľudskej pokožke, pretože neobsahuje fosfáty, chlór, rozjasňovače a bielidlá, ktoré vedia citlivú pokožku poriadne potrápiť. 

Vhodné pracie gély pre malé deti a bábätká sú antialergénne, označované aj ako hypoalergénne a sensitive. Tieto pracie gély obsahujú minimum látok, ktoré môžu potenciálne vyvolať alergickú reakciu (alebo ich neobsahujú vôbec). Pracie gély, ktoré sú vhodné pre bábätká a malé deti, musia prejsť dermatologickými testami, ktoré garantujú ich dobrú kožnú znášanlivosť. 

Na pranie detskej bielizne používajte vždy radšej prací gél či kapsule. Samostatnou kapitolou sú detské látkové plienky, kde je vhodnejšie používať prací prášok, kvôli jeho vyššej pracej sile a schopnosti lepšie odstrániť odolné škvrny.

Náš Tip: Ekologické pracie gély pre malé deti a bábätká s prírodným zložením

Ak sa neviete pri výbere pracieho gélu pre vaše dieťa rozhodnúť, skúste to s ekologickým praním. Ekologické pracie gély majú prírodné zloženie, vďaka ktorému sú výborne kožne tolerované. Odporúčajú sa aj ľuďom s citlivou pokožkou, ekzémom a alergiou. 

Ekologické pracie gély sú vhodné aj pre malé deti, pretože neobsahujú syntetické látky, ako sú farbivá a parfumy. Jemnú vôňu dodá bielizni esenciálny olej. Mnohé z ekologických pracích gélov sú neparfumované pre ešte lepšiu kožnú znášanlivosť. 

Okrem toho, že sú šetrné k citlivej pokožke a zdraviu človeka, sú tiež šetrné k vašej práčke a prírode. Prírodné zloženie sa neusádza a v prírode sa úplne biologicky odbúra v priebehu niekoľkých týždňov. Nehovoriac o ich ekologickom balení a udržateľných výrobných procesoch. Tak prečo neprať zodpovednejšie?!

Presvedčte sa sami o kvalite pracích gélov s prírodným zložením a vyskúšajte niektorý z našich zákazníkmi obľúbených pracích gélov vhodných aj pre deti a bábätká:

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 7 produktov z celkom 7
1x

UNI SAPON prací gél, koncentrát až na 50 praní, 500 ml

Prírodný a ekologický koncentrovaný prací gél - vystačí až na 50 pracích cyklov.
Zostáva 3 ks
16,32 €
Bio-D Ekologický gél na pranie s lesnou vôňou Borievky, 1 l
1x

Bio-D Ekologický gél na pranie s lesnou vôňou Borievky, 1 l

Koncentrovaný ekologický prací gél obohatený o veľmi príjemnú a špecifickú lesnú vôňu Borievky. Má hypoalergénne zloženie a je vh…
Dočasne nedostupné
10,61 €
Tierra Verde BIO Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou - koncentrát
1x

Tierra Verde BIO Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou - koncentrát

Koncentrovaný BIO prací gél z mydlových orechov, so zvýšeným obsahom prírodných tenzidov, pre šetrnejšie a ekologickejšie pranie …
Dočasne nedostupné
8,02 €
Bio-D Tekutý prací gél bez vône, 1 l

Bio-D Tekutý prací gél bez vône, 1 l

Koncentrovaný prací gél, šetrný k bielizni, práčke, pokožke a prírode!
Dočasne nedostupné
10,18 €
Bio-D Ekologický gél na pranie s vôňou Levandule, 1 l

Bio-D Ekologický gél na pranie s vôňou Levandule, 1 l

Koncentrovaný ekologický prací gél obohatený o obľúbenú vôňu esenciálneho oleja z ukľudňujúcej Levandule. Vhodný na pranie farebn…
Zostáva 5 ks
8,95 €
Tierra Verde prací gél z mydlových orechov pre citlivú pokožku

Tierra Verde prací gél z mydlových orechov pre citlivú pokožku

Ekologický prací gél z mydlových orechov, bez parfumov a alergénov, vhodný aj pre bábätká a veľmi citlivú pokožku.
Skladom viac ako 5 ks
6,48 €

Frosch Baby - Ekologický prací prostriedok pre dojčatá a citlivú pokožku, 1500 ml

Hypoalergénny prací prostriedok s prírodnou receptúrou, pre pranie bielizne dojčiat a ľudí trpiacich citlivou pokožkou a alergiam…
Zostáva 2 ks
8,35 €