Tekutý vitamín A - betakarotén

Vitamín A zohráva kľúčovú úlohu pri zachovaní zdravého zraku, najmä pre schopnosť dobrého videnia pri zníženom osvetlení a vnímaní širokej palety farieb. Tento vitamín je tiež dôležitým prekurzorom pigmentov, ktoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našich očí.

Okrem toho vitamín A podporuj:

 
  • zdravý imunitný systém;
  • rast a vývoj;
  • obnovu buniek kože;
  • tvorbu slizničného hlienu.

Prečo zvoliť vitamín A v tekutej forme?

Niektorí ľudia preferujú vitamíny a minerály v tabletkách či kapsuliach, niekto siahne radšej po tekutom doplnku. Ten má oproti tabletkám aj tieto výhody:

Rýchle a efektívne vstrebávanie

Tekutá forma vitamínu A sa do tela vstrebáva ľahko a rýchlo. V porovnaní s tabletkami sa tekuté doplnky stravy lepšie rozpúšťajú a rýchlejšie sa dostávajú do krvného obehu, čím sa môže zlepšovať ich účinnosť.

Jednoduché a presné dávkovanie

Tekuté formy vitamínu A obvykle v podobe kvapiek s kvapkadlom, ktoré umožňuje ľahké dávkovanie bez nutnosti odmeriavania. Zároveň je dávkovanie variabilné, na rozdiel od tabletiek.

Variabilita pri užívaní

Tekutý vitamín A umožňuje rôzne spôsoby používania. Môžete si ho pridať do vody, šťavy alebo iného nápoja, čo zjednodušuje jeho konzumáciu alebo ho môžete aplikovať priamo do úst.

Voliteľné dávkovanie

Tekutý vitamín A je skvelou voľbou pre celú rodinu, pretože môžete jednoducho prispôsobiť dávku podľa individuálnych potrieb jednotlivých členov rodiny.

Aj pre tých, ktorí majú problém s prehĺtaním tabliet

Niektorí ľudia môžu mať problémy s prehĺtaním tabliet (najmä deti alebo osoby s handicapom). Tekutý vitamín A môže byť vhodnou alternatívou, pretože sa ľahšie prehĺta a je menej náročný pre tráviacu sústavu.

Každý doplnok stravy s obsahom vitamínu A má na obale a v popise produktu vždy uvedené presné odporúčané dávkovanie, čo vám uľahčí jeho užívanie.

Z tejto Kategórie odporúčame:

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 3 produktov z celkom 3
Biocare Nutrisorb® A (Tekutý Vitamin A) 15ml

Biocare Nutrisorb® A (Tekutý Vitamin A) 15ml

Jednoduchá kombinácia extra panenského olivového oleja a vitamínu A.
Skladom viac ako 5 ks
15,55 €

Naturtreu Vitamín A - vysoko koncentrované kvapky, 50 ml

Vitamín A vo vysoko koncentrovaných kvapkách. Najmä pre tých, ktorí nevedia správne pretvoriť beta-karotén na vitamín A.
Skladom viac ako 5 ks
22,99 €
BetterYou selén + vitamíny A, C, E v spreji, 50 ml

BetterYou selén + vitamíny A, C, E v spreji, 50 ml

Orálny sprej BetterYou s obsahom selénu a vitamínu A na posilnenie imunity a vitamínov C a E na ochranu buniek pred oxidačným str…
Skladom viac ako 5 ks
17,50 €