Kompava Vitamín D3 - lipozomálny 3000 IU, 60 kapsúl

Kompava Vitamín D3 - lipozomálny 3000 IU, 60 kapsúl

Extra vstrebateľná lipozomálna forma vitamínu D3 rastlinného pôvodu pre posilnenie imunity a udržanie zdravých kostí a zubov. Navyše obohatený o antioxidant vitamín C. 100% vegan. Vhodné pri low-carb diéte a pre diabetikov.
Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:Kompava
Min. trvanlivosť:20. 1. 2025
8,45 €
ks

Kompava Vitamín D3 - lipozomálny 3000 IU, 60 kapsúl

Výživový doplnok Vitamín D3 značky Kompava obsahuje rastlinný cholekalciferol - vitamín D3 v účinnej lipozomálnej forme, ktorá je v ľudskom tele najlepšie vstrebateľná, navyše je obohatený o antioxidant vitamín C. Pre posilnenie imunity a správne vstrebávanie vápnika a fosforu. Jedna kapsula obsahuje až 75 mcg - 3000 IU čistého vitamínu D3.

Vitamín D - cholekalciferol - je rozpustný v tukoch, čo znamená, že jeho absorpcia v tráviacom trakte je obmedzená. Práve z tohto dôvodu je lepšie užívať vitamín D, ktorý má v organizme lepšiu využiteľnosť. Radí sa sem lipozomálna forma vitamínu D3, ktorá sa takmer úplne vstrebáva v čreve a odtiaľ putuje na určené miesto v organizme. Lipozomálna forma má vyššiu vstrebateľnosť oproti iným formám vitamínu D3, absorpcia sa môže zvýšiť až na 98 %.

Môže byť použitý ako podpora v týchto prípadoch:

  • ľudia s oslabenou imunitou
  • v období vírusových ochorení - ako podpora imunity
  • osoby pracujúce v interiéri, zimné obdobie- málo času stráveného na slnku
  • starší ľudia, ktorí sú náchylnejší na zlomeniny kostí
  • udržanie zdravých kostí a zubov
  • udržanie správneho fungovania svalov

Účinné látky 

Účinná látka   Obsah v 1 kapsule RVH* 
Vitamín D3 75 mcg (3000 IU)1500 %
Vitamín C200 mg250 %

*RVH - Referenčná výživová hodnota

** N/A - nie je určené

Lipozomálny vitamín D3

Lipozomálny Vitamín D3 je dôležitý pre dostatočnú aktivitu imunitných buniek, čím prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vďaka lipozomálnej forme má vyššiu vstrebateľnosť ako iné formy vitamínu D3. Dôležitý je aj pre správne vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu, čím prispieva k udržaniu zdravých kostí, zubov a svalov.

Najväčším prírodným zdrojom vitamínu D3 je slnečné žiarenie, z potravín sú to mastné ryby, či niektoré druhy húb. V chladnejších mesiacoch, keď sme vystavovaní malému množstvu slnečného žiarenia, je dobré si vitamín D3 dopĺňať pomocou výživových doplnkov. Nedostatkom vitamínu D3 často trpia vegáni, vegetariáni, starší ľudia, či dokonca ľudia s tmavším typom pleti.

Vitamín C, kyselina L-askorbová

Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému a ďalších biochemických procesov v našom organizme, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

1 kapsula denne s jedlom. Kapsuly je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie 

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Zloženie 

Lipozomálny vitamín D3 (cholekalciferol), vitamín C (kyselina L-askorbová), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Vitamín D ako aj ďalšie výrobky od značky Kompava.


Doplňujúce informácie

Značka:Kompava
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:kapsuly
Obsah balenia:60 kapsúl
Vhodné pre:dospelých, diabetikov, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti, tehotné a dojčiace ženy, pri plánovanom tehotenstve
Použitie:Na posilnenie imunity, Pre zdravé kosti a zuby
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, cukor, kvasnice, umelé farbivá, živočíšne zložky
Certifikáty:-
Materiál balenia:recyklovateľný plast
Originálny názov:Vitamín D3

Kompava

Základným princípom slovenskej značky Kompava je pri príprave, vývoji výživových doplnkov, a vo výrobe plné uspokojenie zákazníkov či už športovcov, priaznivcov wellness a zdravého životného štýlu ako aj bežných ľudí, ktorí preferujú zdravý životný štýl.

 
Každý výrobok je vyvíjaný a pripravovaný s dôrazom na maximálnu efektivitu a vysokú funkčnosť pri dodržaní všetkých bezpečnostných podmienok a čistoty produktu.

 

Produkty značky Kompava sú v súlade s prírodou. Pre zákazníkov chcú len to najlepšie. Zakladajú si na prírodnom zložení. V ich produktoch preto nenájdete žiadne umelé farbivá ani arómy a žiadne konzervačné látky. Veľa z ich produktov sú dokonca vhodné pre vegánov, a práve tie sme sa rozhodli zaradiť do sortimentu na našom e-shope.

Hodnotenie


Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.


Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú