Aviváž vhodná pre alergikov

Ľudia s alergiou to v živote nemajú jednoduché. Alergia na prací prášok či aviváž nie je ničím výnimočným, a preto je na mieste zvýšená pozornosť pri jeho vhodnom výbere.

Ako vybrať vhodnú aviváž pre alergikov? 

Každá aviváž funguje na princípe tenzidov - povrchovo aktívnych látok, ktorých hlavnou úlohou je obaliť vlákna textílií a neutralizovať v nich elektrostatický náboj. Takto obalené vlákna tenzidmi sú jemnejšie, mäkšie a pružnejšie. Naša pokožka však prichádza do priameho kontaktu so zvyškami aviváže, čo môže viesť k nepríjemnej alergickej reakcii alebo podráždeniu pokožky. Začervenanie, svrbenie pokožky, nepríjemné vyrážky, pľuzgieriky, slzenie očí či sekrét tečúci z nosa…to všetko môže spôsobiť nevhodný alergén z použitej aviváže. 

Aviváž vhodná pre alergikov musí byť hypoalergénna, dermatologicky testovaná. Takáto aviváž býva často označená ako aj ako Sensitive, čo znamená, že je určená pre citlivú pokožku. Tento typ aviváže obsahuje čo najmenej alergénov, respektíve neobsahuje ich vôbec, a je dobre tolerovaná nielen alergikmi, ale aj malými deťmi, ekzematikmi a ľuďmi s citlivou pokožkou. 

Pri výbere vhodnej aviváže pre alergikov pozerajte na zloženie. Vhodné sú tiež prírodné aviváže, so zložením čisto na prírodnej báze, v ktorých umelé farbivá a parfumy určite nenájdete. Práve tie často vyvolajú nepeknú alergickú reakciu či podráždenie pokožky. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu sú dobre znášané a v prírode sa ľahko odbúravajú. 

V našej ponuke nájdete kvalitné, hypoalergénne ekologické aviváže s prírodným zložením vhodné aj pre alergikov. Vyskúšajte napríklad šetrnú a hypoalergénnu Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l.

TIP: Aj napriek prírodnému zloženiu aviváže sa alergická reakcia a podráždenie pokožky u ľudí s alergiou môžu objaviť. V tom prípade aviváž prestaňte okamžite používať. Aviváž skúste nahradiť plákadlom bielizne

Filter produktov
Najlepšie hodnotené
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobrazené 3 produktov z celkom 3
Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l
1x

Bio-D Aviváž s vôňou borievky a morskej riasy, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 5 ks
6,69 €
Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l

Bio-D Aviváž s vôňou levandule, 1 l

Šetrná, rozložiteľná a hypoalergénná aviváž. Parfumovaná esenciálnymi olejmi.
Zostáva 2 ks
5,71 €
Frosch Hypoalergénná ekologická aviváž - Kvet bavlny, 750 ml

Frosch Hypoalergénná ekologická aviváž - Kvet bavlny, 750 ml

Jemná hypoalergénna aviváž, s prírodnou receptúrou bez dráždivých konzervantov, parfumácií a toxínov.
Dočasne nedostupné
2,72 €