BioCare - Methyl B Complex - vitamín B komplex, 60 kapsúl

BioCare - Methyl B Complex - vitamín B komplex, 60 kapsúl

B komplex zložený z metylových, bioaktívnych foriem vitamínov skupiny B.
Dostupnosť: Skladom viac ako 5 ks
Výrobca:BioCare
Min. trvanlivosť:30. 6. 2025
Kód produktu: 108uk002
21,97 €
ks
Neobsahuje žiadne živočíšne zložky, čo platí pre všetky naše produkty, a preto sú vhodné pre vegánov a vegetariánov.
Produkt neobsahuje žiadne geneticky modifikované organizmy.
Prirodzene, žiaden z našich produktov neobsahuje mliečne zložky, nakoľko sú všetky naše produkty vegánske.
V zložení produktu sa nenachádza lepok.
V zložení produktu sa nenachádza sója.
Forma účinných látok produktu poskytuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť pre telo (patria sem napríklad chelátové, lipozomálne alebo tekuté formy vitamínov a minerálov).
Produkt nie je určený pre tehotné ženy. Prípadné užívanie produktu počas tehotenstva konzultuje so svojím lekárom.
Produkt nie je určený pre dojčiace ženy. Prípadné užívanie produktu počas dojčenia konzultujte so svojím lekárom.
Obal produktu je recyklovateľný.
Produkt nie je určený pre deti a mladistvých do 18 rokov. Prípadné užívanie produktu osobami mladšími ako 18 rokov konzultujte s lekárom.
Produkt obsahuje minimálne 95 % prírodných rastlinných zložiek.
*Pre viac informácií kliknite na príslušnú Ikonu v zelenom kruhu
5
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1

BioCare - Methyl B Complex - vitamín B komplex, 60 kapsúl

B komplex vitamínov skupiny B zložený z bioaktívnych a metylových foriem, ktoré telo dokáže dobre využiť. Práve kombináciou jednotlivých zložiek sa dajú dosiahnuť čo najoptimálnejšie účinky. Je vhodný pri zvládaní každodenného stresu moderného životného štýlu, ale taktiež aj pre starších ľudí s výpadkami pamäte, pri poruchách učenia, či pre zlepšenie kvality vlasov a pokožky.

Môže byť použitý pri:

 • znížení únavy a vyčerpania
 • zvýšení hladiny energie a pozornosti
 • zníženie stresu
 • anémii (chudokrvnosti)
 • podpore rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva
 • podpore zdravia červených krviniek
 • zlepšení imunity
 • prispení k zdravšej pokožke a vlasom
 • podpore normálnych psychologických funkcií
 • optimalizácii hladín cukru v krvi
 • podpore normálnej kognitívnej funkcie mozgu
 • podpore k správnej činnosti nervového a imunitného systému
 • podpore k správnej látkovej premene homocysteínu a lipidov
 • chránení buniek pred oxidačným stresom
 • zlepšení správnej činnosť srdca
 • k udržaniu normálnej funkcie pečene
 • protizápalovej liečbe
 • podpore regenerácie centrálnej nervovej sústavy
 • liečbe syndrómu polycystických ovárií
 • výpadkoch pamäte, poruchách učenia
 • bolesti svalov
 • zmenách nálad

Účinné látky 

Účinná látka  Obsah v 1 kapsule  RVH* 
Vitamín B1 (Tiamín)25 mg2273 %
Vitamín B2 (Riboflavín)25 mg1786 %
Vitamín B3 (Niacín)25 mg156 %
Vitamín B5 (Kyselina pantoténová)25 mg417 %
Vitamín B6 (Pyridoxín)25 mg1786 %
Vitamín B7 (Biotín)200 μg400 %
Vitamín B8 (Cholín bitatrát)25 mg**
Vitamín B8(Inotizol)25 mg**
Quartefolic® (glukozamínová soľ kyseliny (6S)-5-metyltetrahydrolistovej)250 μg125 %
Vitamín B12 (Metylkobalamín, adenozylkobalamín)250 μg10000 %
L-Glycín25 mg**
Para amino benzoová kyselina25 mg**

*RVH - Referenčná výživová hodnota

** - denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Vitamín B1 (Tiamín)

Tiamín je dôležitý pri zvýšenej námahe a strese, je potrebné ho pravidelne dopĺňať, keďže sa v tele neukladá a dokonca jeho zásoby znižuje aj pitie veľkého množstva kávy a čaju. Tento vitamín nájdeme napr. v orechoch či nelúpaných obilninách. Tiamín hrá dôležitú rolu v tele pri štiepení cukrov a škrobov, a podieľa sa na energetickom metabolizme tela. Podporuje činnosť srdca, nervovej sústavy a psychickej činnosti.

Vitamín B2 (Riboflavín)

Riboflavín pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom a udržiavať zdravé červené krvinky. Je dôležitý pre dobrý stav očí, kože, srdca, sliznice. Tento vitamín je pre vegánov a vegetariánov potrebné pravidelne dopĺňať, keďže sa nachádza len v živočíšnej strave.

Vitamín B3 (Niacín)

Niacín prispieva k normálnemu fungovaniu nervového systému a psychickým funkciám. Zvýšený príjem je doporučovaný pri infekciách, horúčkach, v tehotenstve, pri kojení, v starobe a aj pri zvýšenej fyzickej a pszchickej námahe. Niacín nájdeme v listovej zelenine a strukovinách.

Vitamín B5 (Kyselina pantoténová)

Kyselina pantoténová prispieva k normálnemu fungovaniu nervového systému a psychickým funkciám a taktiež k normálnemu energetickému metabolizmu a pomáha znižovať únavu a vyčerpanie. Vitamín B5 nájdeme v strukovinách a v celozrnnom pečive.

Vitamín B6 (Pyridoxín)

Vitamín B6 prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, regulácii hormonálnej aktivity a metabolizmu aminokyselín. Jeho zvýšený príjem je potrebný najmä pre športovcov, ktorí užívajú veľké množstvo bielkovín, pre ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu a pre osoby trpiace celiakiou. Znižuje únavu, vyčerpanie. Nájdeme ho v zelenine (mrkva, špenát, kapusta), orechoch, strukovinách, obilninách, ale jeho obsah tepelnou úpravou sa výrazne znižuje.

Vitamín B7 (Biotín)

Biotín prispieva k udržaniu normálnych vlasov a pokožky. Podieľa sa metabolizmu a je vhodné ho prijímať spolu s ďalšími vitamínmi z B skupiny, kvôli lepšej vstrebateľnosti.

Vitamín B8 (Cholín bitartát)

Cholín bitartrát (označovaný aj ako vitamín B8) je cholín kombinovaný s kyselinou vínnou. Väzba cholínu na kyselinu vínnu zvyšuje biologickú dostupnosť. Cholín je prekurzor acetylcholínu – prirodzene sa vyskytujúceho neurotransmiteru v mozgu, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri nervových a svalových funkciách, vrátane formovania spomienok, logického uvažovania, schopnosti sústrediť sa. Avšak postupom veku prirodzená hladina acetylcholínu klesá. Jeho nedostatok spôsobuje výpadky pamäte, poruchy učenia, bolesť svalov, zmeny nálad. Tento vitamín je pre vegánov a vegetariánov potrebné pravidelne dopĺňať, keďže sa nachádza len v živočíšnej strave.

Vitamín B8 (Inotizol)

Inozitol (myo-inozitol) nazývaný aj vitamín B8 funguje v spojení s biotínom a cholínom. Jedná sa o sacharid s molekulou podobnou glukóze. Rovnako ako cholín aj inozitol je lipotropný, to znamená, že rozpúšťa tuky a pomáha pri metabolizme tukov a cholesterolu. Využíva sa pri liečbe syndrómu polycystických ovárií a ovplyvňuje mozgové a psychické zdravie človeka. Jedná sa o tzv. pseudovitamín, keďže si ho telo samé vie vytvárať. Nájdeme ho v menšom množstve v ovocí, semiačkach, orechoch a celozrnnom pečive.

Glukozamínová soľ kyseliny (6S)-5-metyltetrahydrolistovej (Quartefolic®)

Tradičné doplnky B-komplexu môžu obsahovať syntetickú formu kyseliny listovej, ktorá nie je biologicky aktívna a telo ju potrebuje previesť viacstupňovým procesom, aby sa mohla metabolizovať. Kapsule Metyl B Complex Quatrefolic® najaktívnejšej alternatívy kyseliny listovej, takže telo ju môže ľahko využiť. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a je vhodný výživový doplnok v tehotenstve a v období pri plánovanom tehotenstve.

Vitamín B12 (Metylkobalamín, adenozylkobalamín)

Kapsule využívajú metylkobalamín a adenozylkobalamín ako formu vitamínu B12. Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý má kľúčovú úlohu v normálnom fungovaní mozgu a nervového systému syntézou myelínu (myelinogenéza), metabolizme niektorých bielkovín a pri krvotvorbe. Je to jeden z ôsmich vitamínov skupiny B. Podieľa sa na metabolizme každej bunky ľudského tela, najmä ovplyvňuje syntézu DNA, metabolizmus mastných kyselín a aminokyselín. Vitamín B12 pomáha telu znížiť nával únavy a zvýšiť hladinu koncentrácie, ako aj prispieť k normálnemu metabolizmu homocysteínu. Tento vitamín je pre vegánov a vegetariánov potrebné pravidelne dopĺňať, keďže sa nachádza len v živočíšnej strave.

L-Glycín

Glycín je najjednoduchšia neesenciálna aminokyselina. Je inhibičný neuroprenášač v CNS, obzvlášť v mieche, mozgovom kmeni a v sietnici. Má protizápalové účinky a schopnosť regenerovať centrálnu nervovú sústavu.

Para- aminobenzoová kyselina

Vitamín L sa často nazýva aj ako PABA, čo je skrátený názov pre kyselinu para-aminobenzoovú alebo p-aminobenzoovú. Tento vitamín je vhodný na pokožku, nakoľko má na ňu blahodárny vplyv. Ak jej je nedostatok, môže to viesť k tvorbe vrások či suchej alebo ochabnutej pokožke. Zároveň vie tento vitamín aj poskytnúť ochranu proti slnku. PABA tiež môže napomôcť ako prirodzený tónovací prostriedok, pomáha zachovať prirodzenú farbu vlasov a pôsobí proti ich šediveniu.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

Užívajte 1 kapsulu denne, s jedlom.

Upozornenie 

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnok stravy neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte do 25 ° C, mimo dosahu detí. Prosíme, po použití obal recyklujte. Dlhodobé užívanie vitamínu B6 v dávkach nad 10 mg môže viesť k ľahkému mravčenie a necitlivosti.

Zloženie 

hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule), Vitamín B6 (Pyridoxal-5-fosfát), Tiamín (Tiamín mononitrát), Kyselina pantoténová (Pantotenát vápenatý), Inozitol, Riboflavín, Cholín bitartrát, Niacín (Nikotínamid), Para-aminobenzoová kyselina (PABA) , Fosforečnan vápenatý, L-Glycín, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý & stearát horečnatý), plnidlo (mikrokryštalická celulóza), Quatrefolic® (glukozamínová soľ kyseliny (6S)-5-metyltetrahydrolistovej), Vitamín B12 (metylkobalamín & 5-Deoxyadenozylkobalamín), Biotín .

V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť si aj ďalšie výrobky z kategórie Na únavu ako aj ďalšie výrobky od značky Biocare.

Výrobca:BioCare Limited, 1 Hedera Road, Ravensbank Business Park, Redditch, B98 9EY, United Kingdom.

Krajina pôvodu: Spojené kráľovstvo.

Doplňujúce informácie

Značka:Biocare
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:kapsule
Obsah balenia:60 kapsúl
Vhodné pre:dospelých, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti, alergie na kobalamín
Použitie:na únavu, na vyčerpanie, na stres, anémia, problémy pokožky, problémy vlasov, optimalizácia glukózy v krvi, podpora imunity, podpora kognitívnych funkcií, podpora k správnej látkovej premene homocysteínu a lipidov, problémy srdca, k udržaniu normálnej funkcie pečene, zápal , podpora regenerácie centrálnej nervovej sústavy, syndróm polycystických ovárií, výpadky pamäte, poruchy učenia, bolesti svalov, zmeny nálad
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, cukor, kvasnice, umelé farbivá, živočíšne zložky
Certifikáty:-
Materiál balenia:sklenená fľaška
Originálny názov:BioCare Methyl B Complex

BioCare


Výrobca profesionálnych doplnkov stravy, od ktorého vyberáme tie najzaujímavejšie pre vegánov.

Hodnotenie (1)

Daniel V.
Přidáno: 28. 9. 2021
Overený nákup
Veľmi dobre vstrebateľná - bioaktívna forma.
Odporúča

Hodnotiť produkt môžu iba prihlásení používatelia.

Položit dotaz k produktu

Zákazníci ďalej kupujú