Metabolics – kvalitu produktov vo výstupe zaručuje kvalita už na začiatku procesu

Metabolics – kvalitu produktov vo výstupe zaručuje kvalita už na začiatku procesu

Značka výživových doplnkov Metabolics funguje už vyše 30 rokov a sídli na juhozápade Spojeného kráľovstva. Založila ju skúsená osteopatka, ktorá hľadala alternatívu k výživovým doplnkom, dostupným vo vtedajšej dobe, lebo vtedajšia ponuka nespĺňala jej požiadavky na kvalitu, čistotu a účinnosť. Od založenia sa značka teší veľkej obľube u svojich zákazníkov, ktorí si Metabolics vážia a dôverujú mu aj vďaka štandardom a normám, ktoré Metabolics dodržiava a uznáva v rámci celého procesu výroby.


O značke Metabolics

Metabolics je relatívne malý rodinný podnik so sídlom na juhozápade Spojeného kráľovstva vo Wiltshire a funguje už viac ako 30 rokov. Tvorí ho vynikajúci tím ľudí, z ktorých sa všetci zaviazali vyrábať tie najkvalitnejšie výživové doplnky pre zákazníkov po celom svete.

Kvalita a čistota produktov sú najdôležitejšie aspekty toho, na čom si dávajú v Metabolicse záležať. Používajú len tie najkvalitnejšie suroviny, aby zaistili, že ich zákazníci dostanú len tie najkvalitnejšie produkty.


Vznik a vývoj spoločnosti Metabolics

Spoločnosť Metabolics bola založená v roku 1991 a odvtedy poskytuje svojim zákazníkom najkvalitnejšie výživové a zdravotné doplnky. Metabolics sa špecializuje na čisté výživové doplnky bez spojív, tekutých činidiel, spekacích látok alebo plnív.

Spoločnosť založila Alison Astill-Smith, registrovaná a skúsená osteopatka, ktorá študovala na britskej škole osteopatie (osteopatia je uznávaný a na dôkazoch založený druh doplnkovej medicíny, zameranej na zistenie, liečenie a predchádzanie bolesti na základe pohybu, naťahovania a masáže muskuloskeletálneho systému). 

Alison bola nespokojná s kvalitou dostupných doplnkov, ktoré potrebovala používať vo svojej praxi, a tak sa rozhodla založiť Metabolics a ponúknuť ostatným lekárom a jednotlivcom tú najlepšiu výživu. Alison tiež organizuje informatívne semináre v Spojenom kráľovstve a vo zvyšku Európy, ktoré poskytujú odborníkom množstvo informácií o nutričnom zdraví a pohode.

V apríli 2016 bola založená sesterská spoločnosť Nutristrength. Nutristrength, ktorý vyrába v rovnakom špičkovom zariadení vo Wiltshire, ponúka to najlepšie z oblasti životného štýlu. Rad proteínových práškov a potravinových produktov spoločnosti Nutristrength, ktorý zdieľa rovnaký postoj ku kvalitným ingredienciám bez umelých prísad, podporuje zdravý a aktívny životný štýl.


Proces výroby

Spoločnosť Metabolics je plne odhodlaná poskytovať najvyššiu úroveň čistoty a kvality všetkých svojich doplnkov. Celý proces výroby začína získavaním najkvalitnejších surovín najvyššej čistoty, pričom do žiadneho z ich výživových doplnkov sa nepridáva takmer nič navyše. Platí tu jedno príslovie, a to pre celý sortiment – „kvalita smerom von si vyžaduje najskôr kvalitu dovnútra“.

Väčšina kapsulových produktov Metabolics obsahuje iba aktívne zložky a nič iné. Keď je množstvo prísady príliš malé na vytvorenie použiteľného produktu, pridá sa jedno plnivo, a to naozaj len jedno, ktorým je rastlinná celulóza.

Celulóza je potravinová vláknina rastlinného pôvodu, ktorú však telo nedokáže stráviť, ale ako sa aktívna zložka z kapsule uvoľňuje a absorbuje, celulóza jednoducho neškodne prechádza cez telo.

Proces zapuzdrenia do kapsúl prebieha vo výrobnom zariadení so sídlom vo Wiltshire, ktoré je najmodernejšie vybavené, aby sa zabezpečilo, že produkty budú vyrábané podľa najvyšších štandardov. Vykonávajú sa náhodné testovania šarží, aby sa zaručilo, že všetky produkty Metabolics spĺňajú tieto veľmi vysoké štandardy. Zároveň po procese čistenia zariadení sa odoberajú vzorky, aby sa uistili, že neexistuje žiadna šanca na kontamináciu alebo nedodržanie noriem.


Firemné štandardy

Ako už bolo spomenuté, do doplnkov výživy Metabolics sa nič navyše nepridáva, v niektorých prípadoch len kyselina citrónová ako konzervant. Do všetkých tekutých doplnkov Metabolics sa pridáva iba čistená voda (čistená na 18,2 MΩ). To umožňuje vytvárať tekuté doplnky s vodou, ktorá je taká čistá, ako len voda môže byť.

V spoločnosti Metabolics sú hrdí na to, že do žiadnych svojich doplnkov výživy nezaraďujú žiadne skryté plnivá, emulgátory, spojivá, zvlhčovadlá či stabilizátory. Žiaden stearát horečnatý, kyselina stearová, polyvinylpyrolidón či sodná soľ karboxymetylcelulózy – nič z toho. Jednoducho nič, čo by sa mohlo vzájomne ovplyvňovať s aktívnymi zložkami, ktoré sa nachádzajú v ktoromkoľvek z produktov Metabolics, vďaka čomu sú tieto produkty čo najúčinnejšie a najčistejšie.

Doplnky Metabolics tak rozhodne nie sú rovnaké ako mnohé iné doplnky, ktoré nájdete u niektorých iných známych značiek. Niektorí iní výrobcovia používajú spomínané prídavné látky preto, aby im umožnili jednoduchšiu výrobu produktov alebo aby boli estetickejšie. Navyše niektoré z týchto aditív sa používajú preto, aby plnili účely strojového maziva, aby strojom umožnili plynulejší chod a znížili výrobné náklady.

Naproti tomu všetky stroje spoločnosti Metabolics sú poloautomatické, čo znamená, že bežia bez pridaných mazív a sú umiestnené v modernom zariadení a v čistých priestoroch.


Kvalita výroby a čisté priestory

Metabolic vyrába všetky svoje produkty vo Veľkej Británii vo vlastnom najmodernejšom závode a vskutku čistých priestoroch. Dávajú si tak záležať na vysokú kvalitu a čistotu produktov, pretože vedia, že zákazníci potrebujú dôverovať doplnkom, ktoré užívajú.


Akreditácie a dodržiavanie štandardov

Spoločnosť Metabolics a jej výroba je akreditovaná podľa noriem ISO:9001 a ISO:14001, aby mohli poskytnúť zákazníkom dôveru nielen v Metabolics ako spoločnosť, ale aj v celý svoj sortiment výživových doplnkov.

Produkty Metabolics sa vyrábajú podľa prísnych smerníc certifikácie GMP a HACCP, čo je prísny súbor požiadaviek, ktoré zabezpečujú, že potravinové doplnky sú neustále vyrábané a kontrolované na vysokej úrovni. To dokazuje schopnosť výrobcov vyrábať také doplnky, ktoré spĺňajú vysoké štandardy kvality a bezpečnosti v tomto odvetví. Okrem toho spoločnosť využíva systém manažérstva kvality ISO 9001:2015 na dôsledné poskytovanie produktov a služieb, ktoré spĺňajú požiadavky zákazníkov a regulačné požiadavky. Disponujú tiež ISO 14001:2015, ktorá im umožňuje merať a zlepšovať ich vplyv na životné prostredie.


Spomedzi produktov Metabolics odporúčame

Metabolics Tekutý vitamín B12 (Methylcobalamin), vegan kvapky 100 ml

Metabolics Tekutý vitamín B12 (Methylcobalamin), vegan kvapky 100 ml

Vitamín B12 v čistej podobe bez pridaných látok – iba vitamín B12 vo forme metylkobalamínu a čistená voda. Tekutá forma zabezpečuje rýchlejšiu vstrebateľnosť. Je prirodzene vegánsky a netestovaný na zvieratách. Vitamín B12 je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému, krvotvorbu a taktiež je dôležitý predovšetkým pre vegánov a vegetariánov. Užíva sa 1 kvapka na lyžičku denne, medzi jedlami. Keďže balenie obsahuje veľa dávok (1538 kvapiek), odporúča sa jeho užívanie viacerým členom domácnosti. Výrobca udáva údaj 3 mesiace ako dobu spotrebovania doplnku po jeho otvorení. Tento údaj je výrobcom daný, lebo po 3 mesiacoch už výrobca nemôže garantovať, že v kvapke bude presne také množstvo B12, ktoré deklaruje na etikete. Pri skladovaní v chladničke, bez prístupu svetla, kyslého prostredia a pri sterilnom dávkovaní pomocou lyžičky (nie priamo do úst), je možné používať prípravok dlhšiu dobu. 

Metabolics Tekutý B Complex, kvapky 100 ml

Metabolics Tekutý B Complex, kvapky 100 ml

Tekutý B komplex v bioaktívnej forme, bez zbytočných prísad. Je veľmi dobre vstrebateľný a ľahko dávkovateľný. Je to tá najčistejšia forma pre doplnenie vitamínov skupiny B. Ako konzervant slúži kyselina citrónová. Užíva sa 2,5 ml – 1/2 čajovej lyžičky denne – nakvapkať na lyžičku a prehltnúť s vodou. Odporúča sa spotrebovať do 3 mesiacov od otvorenia. 100 ml balenie vydrží jednej osobe pri dennom dávkovaní 2,5 ml po dobu 40 dní. 

ŽELEZO – IONIC IRON - iónové železo, kvapky 100 ml

ŽELEZO – IONIC IRON - iónové železo, kvapky 100 ml

Ide o jedinečný doplnok, železo v tekutej podobe bez pridaných látok – obsahuje iba minerál (síran železnatý), kyselinu citrónovú a vodu. Produkt je vhodný aj pre deti. Balenie obsahuje 142 dávok. Užíva sa 10 kvapiek denne, čo predstavuje 13 mg železa, teda 93 % referenčnej výživovej hodnoty. Balenie obsahuje spolu 142 takýchto dávok. Po otvorení sa odporúča spotrebovať do 3 mesiacov. Odporúča sa ako balenie pre celú rodinu, alebo minimálne pre 2 osoby, keďže 1 osoba nestihne za 3 mesiace využívať všetky dávky. Železo je dôležité pre správny metabolizmus, kognitívne funkcie, tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, prenos kyslíka v tele, imunitný systém, dostatok energie a prispieva k rozvoju poznávacích funkcií u detí.

Metabolics Magnesium bisglycinát (horčík), 90 vegan kapsúl

Metabolics Magnesium bisglycinát (horčík), 90 vegan kapsúl

Magnezium, horčík, vo veľmi dobre vstrebateľnej forme bisglycinátu. Zabezpečuje vysokú biologickú využiteľnosť v organizme. Horčík je skvelý nielen na nervy, ale aj pre svaly, kosti, krvný tlak a mnohé iné. Bez lepku a vo vegánskej kapsule. Užíva sa 1 kapsula denne – balenie vydrží 1 dospelej osobe na 3 mesiace užívania. Magnézium bisglycinát sa môže užívať kedykoľvek počas dňa bez obáv o jeho dostatočnú absorpciu. To zabezpečuje forma bisglycinát, v ktorej sa horčík viaže na aminokyselinu glycín, ktorá ho chráni pred silnejším naviazaním na iné látky (napr. fytáty z obilnín).

Metyltetrahydrofolát - bioaktívna alternatíva kyseliny listovej (vitamín B9), 60 kapsúl

Metyltetrahydrofolát - bioaktívna alternatíva kyseliny listovej (vitamín B9), 60 kapsúl

Koncentrovaná dávka bioaktívnej alternatívy kyseliny listovej vo forme L-metylfolátu vápenatého (L-5-MTHF-Ca). Táto forma je vhodná pre ľudí, ktorí majú poruchu metabolizmu a ich telo nedokáže premeniť kyselinu listovú na aktívnu formu 5-metyltetrahydrofolát (5-MTHF). Bioaktívna metylová forma L-Metylfolát vápenatý je prirodzeným zdrojom, a zároveň najstabilnejšiou bioaktívnou alternatívou kyseliny listovej. Jej účinky sú dobré nielen pri únave a vyčerpaní, ale aj pri podpore imunity a podpore rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva. Užíva sa 1 kapsula denne s jedlom – 60 kapsulové balenie vystačí pre 1 osobu na 2 mesiace užívania. 


Odporúčame tiež vyskúšať