Nie je šampón ako šampón: ktoré sú najlepšie? + porovnanie zloženia a recenzie na kvalitné produkty

Nie je šampón ako šampón: ktoré sú najlepšie? + porovnanie zloženia a recenzie na kvalitné produkty

V dnešnej dobe existuje na trhu mimoriadne široká ponuka rôznych šampónov, ktoré sľubujú dokonalú starostlivosť a zdravie pre vaše vlasy. Ale ako si vybrať ten najlepší šampón pre váš typ vlasov a vaše individuálne potreby

V tomto článku sa zameriame na najlepšie šampóny, vrátane šampónov na rôzne typy vlasov, ako sú mastné vlasy, suché vlasy, poškodené vlasy, vypadávajúce vlasy a mnohé ďalšie. Pozrieme sa spoločne aj na jednotlivé produkty, ich zloženie, vôňu, funkciu a ďalšie faktory. Ak teda práve hľadáte nový šampón a chcete mať istotu, že si vyberiete ten najlepší, určite pokračujtev čítaní nášho článku!


Kritériá pri výbere vhodného šampónu

Pri výbere kvalitného šampónu je potrebné brať do úvahy niekoľko kritérií, ktoré vám pomôžu nájsť ten správny produkt pre vaše vlasy. Nasledujúce kritériá sú pri výbere šampónu kľúčové. Veríme, že ak sa nad nasledujúcimi bodmi zamyslíte, nájdete presne taký šampón, ktorý vám bude skutočne vyhovovať!


1. Typ vlasov

Je dôležité vybrať taký šampón, ktorý je určený pre váš konkrétny typ vlasov. Šampón môže byť určený na mastné vlasy, suché vlasy, jemné vlasy, kučeravé vlasy, farbené vlasy a pod. Ak si vyberiete správny šampón, máte väčšiu istotu, že vám bude vyhovovať.

2. Zloženie

Skontrolujte zloženie šampónu a zistite, či neobsahuje dráždivé alebo agresívne látky, ako sú sulfáty, silikóny a parabény. Vyberte si šampón, ktorý obsahuje najviac prírodných a šetrných zložiek.

Ako sa orientovať v označení kozmetiky s názvami „prírodná, bio, vegán“ si môžete prečítať v našomčlánku TU!

3. Efekt

Šampón by mal byť predovšetkým účinný pri čistení vlasov a vlasovej pokožky. Skúste však nájsť šampón, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky nad rámec umytia nečistôt z vlasov, ako sú napríklad hydratácia, zlepšenie textúry vlasov, posilnenie vlasov, eliminácia vypadávania vlasov, uhladenosť vlasov a pod.

4. Cena

Vzhľadom na skutočnosť, že šampón používate pravidelne, aj niekoľkokrát týždenne, je dôležité uvažovať aj o cene, ktorú ste ochotní za šampón minúť. Nájdite si taký produkt, ktorý vyhovuje vašej cenovej predstave a je pre vás finančne dostupný.

Náš tip: Pre prírodu aj vašu peňaženku môže byť riešením napríklad nákup náhradnej náplne šampónu, ktorá často býva väčšia, ekonomickejšia, a neobsahuje toľko obalového materiálu ako bežné balenie (napr. náhradná náplň vo vrecúšku). Náhradné náplne ponúka napríklad značka Tierra Verde a môžete nimi naplniť vyprázdnenú pôvodnú sklenenú fľaštičku, alebo iný vhodný obal, ktorý máte doma.

5. Skúsenosti zákazníkov

Pozrite sa na hodnotenia a skúsenosti zákazníkov, ktorí už šampón vyskúšali, aby ste zistili, aký je jeho skutočný účinok a či vyhovuje vašim požiadavkám. Odporúčame vám čítať recenzie o produktoch z viacerých nezávislých zdrojov a nespoliehať sa len na recenzie zverejnené výrobcom, ktoré môžu byť niekedy skreslené.

6. Forma šampónu 

Pri výbere je tiež dôležité premyslieť si, akú formu šampónu chceme používať. Každá z foriem má svoje výhody aj nevýhody.

Tekuté šampóny sa lepšie nanášajú, často viac penia, manipulácia s nimi jejednoduchšia, lepšie sa skladujú. Ich nevýhodou je však odpad, ktorý vzniká po ich spotrebovaní, aj keď dnes sa už veľa výrobcov kvalitných šampónov snaží svoje výrobky plniť do recyklovaných či recyklovateľných obalov.

Tuhé šampóny sú bezpochyby ekologickejšie, pretože sú väčšinou balené len do papierového obalu. Nezaberajú veľa miesta, preto ich oceníte na cestách či v malej kúpeľni. Nevýhodou je horšia manipulácia pri nanášaní na vlasy, nepraktické skladovanie práve použitého mokrého šampónu, ktorý je potrebné pred uložením do obalu nechať uschnúť na vhodnej podložke. Niektoré tuhé šampóny tiež menej penia, niekedy sú po ich použití vlasy nepoddajné a je preto potrebné následne aplikovať ešte aj kondicionér.

7. Vôňa

Posledným, ale nie zanedbateľným kritériom je vôňašampónu. Vyberte si vôňu, ktorá vám vyhovuje a máte s ňou už skúsenosti. Predovšetkým pri prírodných produktoch bývajú vône často veľmi intenzívne, pretože pochádzajú z esenciálnych olejov. Vyhnite sa preto vôňam, ktoré vám už v minulosti nevyhovovali alebo vám spôsobovali problémy.


Zloženie jednotlivých kategórií šampónov a ich výhody a nevýhody

Zloženie rôznych druhov šampónov od rôznych výrobcov je samozrejme veľmi odlišné, existujú však určité základné rozdiely medzi bežnými, chemickými, prírodnými, bio a vegán šampónmi. Každá z týchto kategórií má určité výhody a nevýhody. Povedzme si o nich trochu viac:


Bežné šampóny

Pri bežných šampónoch zvyčajne nájdeme v obsiahnutých zložkách veľa syntetických a chemických látok, vrátane sulfátov, parabénov a silikónov. Tieto šampóny sú však veľmi účinné pri odstraňovaní nečistôt a mastnoty z vlasov. Môžu vyhovovať ľuďom s bežnými vlasmi a bezproblémovou vlasovou pokožkou.

Výhodou bežných šampónov je predovšetkým ich ľahká dostupnosť v rámci každého supermarketu či hypermarketu, nájdeme ich však aj v každej malej predajni s rozličným tovarom. Ich ďalšou výhodou je cenová dostupnosť, na ktorú sa v tejto kategórii produktov výrobcovia zameriavajú.

Nevýhodou bežných šampónov je fakt, že môžu byť príliš agresívne a vysušujúce pre vlasy aj pokožku hlavy. Je potrebné vedieť, že bežné šampóny môžu spôsobiť podráždeniepokožky hlavy a sú potenciálne škodlivé pre životné prostredie.

Zvláštnu pozornosť v tomto prípade venujte výberu šampónu pre deti, pri ktorých je podstatne vyššie riziko alergickej reakcie, pretože detská pokožka je oveľa citlivejšia ako pokožka dospelého človeka. Odporúčame vám radšej vždy vyhľadať produkt s prírodným zložením.


Chemické šampóny a šampóny z lekárne

Chemické šampóny sú zvyčajne veľmi silné a veľmi účinné, čo je rozhodne ich hlavná výhoda, pretože obsahujú syntetické chemické látky a liečivé zložky. Tieto šampóny sú zvyčajne určené ľuďom s problematickými vlasmi alebo pokožkou hlavy, často so špecifickými potrebami a cieľmi liečby. Pre bežné vlasy a vlasovú pokožku však môžu byť príliš agresívne.

Medzi nevýhody chemických šampónov patrí nielen to, že môžu byť príliš agresívne pre vlasy a pokožku hlavy, ale je tu hrozba (ako pri väčšine liekov) vedľajších účinkov, ku ktorým patria napr. alergické reakcie, vyrážky, podráždenie kože, svrbenie a pod. Chemický šampón tiež obsahuje syntetické chemické látky, ktoré môžu mať škodlivý vplyv na životné prostredie. Ďalšou nevýhodou je fakt, že vo väčšine prípadov nie sú určené na dlhodobé používanie, kvôli svojmu koncentrovanému zloženiu.

Chemické šampóny nie sú vhodné pre deti, pretože sú príliš koncentrované a ich účinky sú výrazné a silné. Ak má vaše dieťa špecifické problémy s vlasovou pokožkou, vždy sa pred kúpou šampónu poraďte s kožným lekárom či pediatrom.


Prírodné šampóny

Prírodné šampóny na vlasy sú väčšinou vyrobené z prírodných surovín a neobsahujú preto veľké množstvo syntetických chemikálií alebo umelých farbív a vôní. To však nie je vždypravidlom. Označenie „prírodný“ nie je nijako legislatívne definované a môže byť preto ľahko zneužité na oklamanie zákazníka.

Zloženie sa môže líšiť v závislosti od značky, ale kvalitné prírodné šampóny môžu obsahovať rastlinné extrakty, esenciálne oleje a prírodné konzervačné látky. Pravý prírodný šampón môže byť vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože neobsahuje agresívne chemikálie, ktoré môžu kožu podráždiť. Kvalitné prírodné šampóny sú tiež šetrné k životnému prostrediu a ich zloženie býva ľahko biologicky odbúrateľné.

Nevýhodou môže byť, že prírodné zložky môžu byť menej účinné pri čistení vlasov a vlasovej pokožky, ako šampóny s obsahom syntetických chemikálií. Okrem toho, niektoré esenciálne oleje a ďalšie čisto prírodné zložky môžu byť pre niekoho potencionálnymalergénom a môžu vyvolať alergickú reakciu, napriek tomu, že majú prírodný pôvod. Rovnako môžu byť pre niekoho vône prírodných produktov, vďaka použitiu esenciálnych olejov, veľmi výrazné a pre citlivejšie osoby nepríjemné.Bio šampóny

Bio šampóny sú väčšinou certifikované podľa prísnych štandardov ekologického poľnohospodárstva a nemali by obsahovať syntetické chemikálie ani pesticídy. Ich zloženie sa môže odlišovať, ale kvalitné bio šampóny obsahujú organické zložky, ku ktorým patria rastlinné extrakty, esenciálne oleje a prírodné konzervačné látky.

Kvalitný bio šampón môže byť vhodný pre všetkých, ktorí si chcú byť istí, že ich šampón neobsahuje žiadne chemikálie alebo pesticídy, ktoré by mohli poškodzovať zdravie či životné prostredie. Výhodou je, že zloženie bio šampónov je k životnému prostrediu vo väčšine prípadov veľmi šetrné. Výrobcovia často svoje produkty plnia do ekologických a recyklovateľných obalov a aj ich zloženie je ľahko biologicky odbúrateľné.

Nevýhodou môže byť fakt, že bio šampóny sú zvyčajne drahšie ako bežné šampóny a niekedy môžu byťmenej účinné.

Ak si chcete byť istí, že vami zvolený bio šampón je naozaj kvalitný, odporúčame vám overiť si jeho certifikáciu, ktorá zaručuje určitú kvalitu výrobku. Medzi najžiadanejšie a súčasne najprísnejšie certifikácie patria napríklad DEMETER, CPK, CPK BIO, NATRUE, ECOCERT a iné.

Viac o jednotlivých certifikátoch prírodnej a bio kozmetiky si môžete prečítať v našomčlánku TU


Vegán šampóny

Vegán šampóny neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu a nie sú testované na zvieratách. Ak však chceme mať istotu, mali by sme sa vždy zaujímať o to, či je nami vybraný produkt certifikovaný. Certifikácia HCS (Leaping Bunny), PETA či Vegan (certifikát s kytičkou) nám dokazujú, že produkty boli skontrolované niektorou z kontrolných organizácií, ktorá sa za takéto produkty zaručuje

Zloženie vegán šampónov sa môže líšiť v závislosti od konkrétnej značky, ale môžu obsahovať aj chemické a syntetické zložky, ako aj prírodné rastlinné extrakty, esenciálne oleje a prírodné konzervačné látky. 

Kvalitný vegán šampón je vhodný pre vegánov a ľudí, ktorí chcú používať produkty bez živočíšnych zložiek, ktoré neboli testované na zvieratách.Nevýhodou týchto šampónov môže byť skutočnosť, že vegánske zloženie nemusí byť vždy synonymom prírodného alebo organického zloženia, čo môže niektorých prekvapiť. Preto je vždy dôležité oboznámiť sa so zložením konkrétneho šampónu.


Najlepšie prírodné šampóny

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí hľadá spôsoby, ktoré im pomáhajú znižovať množstvo chemickýchlátok v ich každodennom živote. Tento trend sa týka aj starostlivosti o vlasy, pri ktorej sa stále viac ľudí zaujíma o prírodné alternatívy tradičných šampónov, ktoré sú plné umelých zložiek.

Aj my, ako vegánsky e-shop, vám odporúčame vybrať si prírodné alternatívy bežnýchšampónov. Preukážete tým službu nielen sebe, svojim vlasom, svojmu zdraviu, ale aj životnému prostrediu, a v neposlednom rade tiež zvieratám. V našej ponuke totiž nájdete len produkty, ktoré neboli testované na zvieratách.

V ďalšej časti článku sa zameriame na najlepších výrobcov prírodných šampónov a ich produkty, ktoré vám môžeme ponúknuť.


Eat Green 

Eat Green je slovenská rodinná firma, ktorá predáva ekologické produkty so zameraním na kvalitné ingrediencie a materiály, nízku produkciu odpadu a minimálny dopad na človeka a na životné prostredie. Sami majitelia prešli náročným procesom uvedomenia v oblasti svojho zdravia, čo im pomohlo otvoriť oči v prístupe k životu a zdraviu.

Eat Green ponúka množstvo produktov - od kvalitných mydiel, prírodných hubiek, znovu použiteľných pohárov na kávu, alternatívy ku klasickým pracím prostriedkom, ale i tuhé šampóny, ktoré dodávajú v praktickom nerezovom obale, ktorý je skvelý nielen na cestovanie. V ich ponuke nájdeme regeneračný šampón s levanduľou, vyživujúci šampón s mätou a pomarančom, ale i šampón na mastné vlasy s harmančekom.


Faith in Nature

Značka Faith in Nature sa zameriava na výrobu viac ako 150 rôznych produktov do kúpeľa a na starostlivosť o telo a vlasy. Ich produkty sú vyrobené z tých najlepších rastlinných ingrediencii tak, aby boli účinné a pritom jemné pri starostlivosti o telo aj planétu

Výrobca ponúka pomerne širokú paletu šampónov určených pre konkrétne potreby, ako napr. hydratačný šampón, revitalizačný šampón, šampón proti lupinám, šampón pre mužov, omladzujúci šampón, vyživujúci šampón či tuhý šampón, ktorý je mimoriadne vhodný na cestovanie, ale pomáha aj pri znižovaní odpadu v domácnosti.


Friendly Soap

Značka Friendly Soap vyrába 100% prírodné mydlá tradičnou ručnou studenou metódou. Studená metóda zaručuje, že pri výrobe ostávajú zachované výnimočné vlastnosti jednotlivých zložiek. Výrobca nepoužíva palmový olej a nepodporuje tak výrub dažďových pralesov. Cieľom ich výroby je minimalizovať negatívny dopad na životné prostredie.

Aj keď sa značka Friendly Soap špecializuje predovšetkým na tuhé mydlá, ponúka aj niekoľko tuhých šampónov. Patria k nim napr. hydratujúci šampón s levanduľou a čajovníkom, vyživujúci šampón s levanduľou a pelargóniou alebo univerzálne mydlo na telo a vlasy vhodné na cestovanie.


Kvítok

Kvítok je slovenská značka prírodnej kozmetiky, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube vďaka skutočne prírodnému zloženiu, účinnosti produktov, ale i certifikácii HCS, ktorá dokladá, že produkty ani jednotlivé ingrediencie neboli testované na zvieratách.

Výrobca sa zameriava na tuhé šampóny s obsahom kondicionéru, ktoré balí do jednoduchých recyklovateľných papierových obalov. Ide tak o unikátny a univerzálny produkt. Nájdeme tu bežnú ponuku prírodných tuhých šampónov, ale i luxusnejšiu ponuku s názvom SOLUTION, ktorá spája najkvalitnejšie ingrediencie s najnovšími vedeckými poznatkami a prebiotikami

Medzi najobľúbenejšie šampóny od Kvítku patria bezpochyby tuhé šampóny s obsahom kondicionéru čajovník pre mastné vlasy, maca proti vypadávaniu vlasov, moringa proti lupinám alebo SOLUTION Intensive care pre poškodené vlasy.


Ponio

Značka Ponio pochádza zo Slovenska a zaoberá sa výrobou prírodných mydiel, masážnych kociek, deodorantov, šampúchov® (tuhých šampónov), prírodných kondicionérov a ďalších voňavých produktov. Výrobca kladie dôraz na efektivitu, udržateľnosť a kvalitné ingrediencie rastlinného pôvodu.

Okrem prírodných mydiel a masážnych kociek sa firma zameriava na výrobu tuhých šampónov, ktorým dala názov šampúch®. Šampúchy® vyrába v mnohých variantoch, napríklad pre problematickú pokožku, proti lupinám, pre obnovu a ochranu, niekoľko druhov žihľavového šampónu a veľa ďalších.


Tierra Verde

Tierra Verde je čoraz známejšia česká značka, ktorá sa zameriava do kompletnú ponuku drogérie pre domácnosť, s čo najšetrnejším a maximálne ekologickým zložením. Výrobca sa tiež aktívne zaoberá rozširovaním povedomia a praxe v oblasti bezobalového nakupovania. Ich produkty si môžete kúpiť do vlastných obalov vo vybraných drogériách a obchodoch so zdravými a ekologickými produktami.

Okrem drogérie ponúka Tierra Verde aj rad telovej a vlasovej kozmetiky. Šampóny tohto výrobcu je možné kúpiť v menšom, sklenenom, darčekovo ladenom balení, s obsahem 230ml, väčšom, ekonomickejšom rodinnom balení s obsahom 1000ml, ale výrobca ponúka aj možnosť zakúpiť 25l balenie.

V ponuke Tierra Verde v súčasnosti nájdeme 3 druhy šampónov. Šampón na suché vlasy, šampón na posilnenie vlasov a šampón na mastné vlasy.


Benecos

Značka Benecos ponúka pestrú škálu produktov. Špecializuje sa na telovú kozmetiku (šampóny, sprchové gély, telové krémy a pod.), starostlivosť o pleť, dekoratívnu kozmetiku, ale v ponuke má napríklad aj špeciálny rad kozmetiky pre mužov v typicky pánskych obaloch.
Táto nemecká značka sa snaží vyrábať bežne používané produkty za dostupné ceny, avšak nie na úkor kvality. V rámci certifikácie môže ponúknuť certifikáty COSMOS organic, COSMOS natural, ale snaží sa tiež preukazovať, že netestuje svoje produkty na zvieratách certifikátom PETA a tým, že nepredáva svoje výrobky Číne.

V ponuke šampónov značky Benecos nájdeme povzbuzujúci šampón s aloe, osviežujúci šampón so žihľavou a medovkou, univerzálny šampón pre mužov na celé tělo, ale aj velké rodinné šampony s obsahom takmer 1l.


Výrobcovia šampónov pre deti

V našej ponuke máme aj niekoľko výrobcov prírodnej a ekologickej kozmetiky, ktorí sa špecializujú na deti a ich špecifické potreby, ktoré vyplývajú z citlivosti jemnej detskej pokožky.

Medzi najobľúbenejšie produkty pre deti patria:


Good Bubble

Anglická značka prírodnej kozmetiky pre deti s certifikáciou HCS (Leaping Bunny), 100% vegánským, nedráždivým a hypoalergénnym zložením. Značka ponúka množstvo produktov vhodných pre deti od prvých týždňov ich života, vrátane jemného šampónu Moruška alebo detskej umývacej emulzie a šampónu Dračie ovocie.


Eco by Naty

Táto švédska značka vznikla už pred viac ako 20 rokmi s cieľom priniesť na trh ekologickejšie jednorazové plienky, ktoré by tak veľmi nezaťažovali našu planétu a životné prostredie. To sa značke podarilo, a už veľa rokov ponúka ekologickú alternatívu k bežným plienkam, ale aj jednorazovým obrúskom. Výrobca ponúka aj šetrnú detskú kozmetiku, ako napr. šampón, telové mydlo alebo penu do kúpeľa.


Najlepšie šampóny na konkrétny typ vlasov

Už sme si predstavili viacerých výrobcov kvalitných prírodných šampónov. Ak však máte špecifické potreby, ciele či požiadavky, určite pokračujte v čítaní nášho článku!


Najlepší šampón na rast vlasov

Prírodné šampóny proti vypadávaniu vlasovo obsahujú látky, ktoré podporujú zdravie vlasov, zlepšujú cirkuláciu krvi a stimulujú vlasové folikuly. Medzi takéto zložky patrí napríklad biotín, keratín, železo, zinok, vitamín E, rozmarínový extrakt, maca koreň, žihľavový extrakt, konopný olej alebo aj kofeín. To všetko sú zložky, ktoré sú známe vďaka svojim vlastnostiam podporujúcim rast vlasov.

Takýto šampón by mal mať aj šetrné zloženie, ktoré nebude vlasy zaťažovať alebo vysušovať, čo spôsobuje ich namáhanie, lámanie a vypadávanie. Medzi najlepšie šampóny, ktoré podporujú rast vlasov a eliminujú ich vypadávanie patrí:

 
 
 Podporu rastu a zlepšenie celkovej kvality vlasov môžu vďaka svojmu zloženiu ponúknuť aj tieto šampóny, aj keď nie sú výrobcom priamo určené na podporu rastu vlasov:


Najlepší šampón proti lupinám

Kvalitný šampón proti lupinám by mal obsahovať niektorú z nasledujúcich účinných zložiek:


Ketokonazol

Ketokonazol je účinná antifungálna zložka, ktorá pomáha eliminovať plesne na pokožke hlavy, ktoré spôsobujú lupiny. Toto však, žiaľ, nie je prírodná ingrediencia, preto sa v kvalitných prírodných šampónoch nevyskytuje. Ketokonazol je látka často používaná v liečivých šampónoch z lekárne.


Kyselina salicylová

Kyselina salicylová pomáha exfoliovať pokožku hlavy, čo znižuje množstvo odumretých buniek a lupín. Má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať svrbenie a podráždenie.


Síra

Síra je ďalšia účinná zložka, ktorá pomáha obmedzovaťrast kvasiniek a plesní na pokožke hlavy. Má tiež exfoliačné (peelingové) vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať množstvo lupín.


Zinok

Zinok je dalšia antifungálna zložka, ktorá pomáha eliminovať plesne na pokožke hlavy a znižuje množstvo lupín.


Moringový prášok

Moringový prášok podporuje prekrvenie vlasovej pokožky, čím sa účinné látky dostávajú na potrebné miesta. Zároveň pôsobí antibakteriálne a protizápalovo, pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a podporuje rast vlasov.


Tea tree olej

Tea tree olej má tiež silné antifungálne a protizápalové vlastnosti a pomáha eliminovať plesne na pokožke hlavy, ktoré spôsobujú vznik lupín. Má tiež ochladzujúce a upokojujúce účinky.


Je dôležité, aby sme šampón proti lupinám používali pravidelne a podľa návodu na obale, aby bol výsledok efektívny. Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé šampóny proti lupinám:


 
 
 


Riešenie problémov s lupinami môžu, vďaka svojmu zloženiu, ponúknuť aj šampóny:


Najlepší šampón na mastné vlasy

Kvalitný prírodný šampón na mastné vlasy by mal obsahovať jemné, ale účinné čistiace zložky, ktoré zvládnu odstránenie nadmerného mazu z vlasov a pokožky hlavy, ale zároveň by nemal vlasy vysušovať. 

Medzi vhodné prírodné látky, ktoré dokážu nadmerný maz regulovať a z vlasov odstrániť, patrí napríklad rozmarín, levanduľa, tea tree, citrusové oleje, eukalyptový olej či zelený čaj.

Kvalitný šampón na mastné vlasy by mal tiež obsahovať výživné a hydratačné zložky, ku ktorým patria aloe vera, arganový olej, kokosový olej alebo ricínový olej, ktoré vám pomôžu udržať vlasy hydratované a pomáhajú regulovať tvorbu mazu.

Aké konkrétne šampóny na mastné vlasy stoja za to?

 

 
 


Na efektívne riešenie problémov s mastnou vlasovou pokožkou a vlasmi vám odporúčame vyskúšať aj nasledujúce produkty:


Najlepší šampón na suché a poškodené vlasy

Kvalitný prírodný šampón na suché a poškodené vlasy by mal v ideálnom prípade obsahovať ingrediencie, ktoré pomáhajú vlasy hydratovať, posilňovať a dodajú im lesk.

Medzi prírodné zložky, ktoré obnove, posilneniu a hydratácii pomáhajú, patrí napríklad aloe vera, brezový extrakt, jojobový olej, kokosový olej, arganový olej, makadamiový olej, avokádový olej, ricínový olej alebo extrakt z ryžovej bielkoviny. 

Je skutočne dôležité, aby šampón neobsahoval žiadne dráždivé látky, ako napríklad sulfáty, silikóny, parabény a umelé vône, ktoré by sa mohli podieľať na ďalšom poškodzovaní vlasov a vlasovej pokožky.

Poďme sa spoločne pozrieť na niektoré z prírodných šampónov, ktoré pomáhajú vlasy vyživovať a podporujú ich zdravie!

 

 
 


Ak hľadáte šampón na suché či poškodené a lámavé vlasy, odporúčame sa vám pozrieť aj na tieto produkty:


Najlepšie šampóny pre deti

Kvalitný prírodný šampón pre bábätká a malé deti by mal byť skutočne veľmi šetrný a bezpečný pre detskú pokožku aj vlasy. Medzi žiadané prírodné zložky v detských šampónoch patrí napríklad aloe vera, levanduľa, harmanček, ruža, neemový olej a mandľový olej.

Je dôležité, aby šampón neobsahoval vôbec žiadne dráždivé látky, ako napríklad sulfáty, silikóny, parabény, formaldehyd a umelé, či veľmi výrazné vône, ktoré by mohli podráždiť citlivú detskú pokožku alebo oči. 

Dôležité je zamerať sa na pH hodnotu šampónu, ktorá by sa mala čo najviac približovať prirodzenému pH detskej pokožky (teda približne 5,5).

 
 
 


Okrem vyššie uvedeného vám môžeme odporučiť aj nasledujúci produkt: 

Good Bubble Detská umývacia emulzia a šampón morušky


Záver

V tomto článku sme sa dôkladne pozreli na to, ako si vybrať kvalitný prírodný šampón, ktoré látky sú v jeho zložení vítané, a ktorým by sme sa mali radšej vyhnúť. Analyzovali sme aj jednotlivé kategórie šampónov, a podľa uvedenej ponuky sa dá povedať, že v dnešnej dobe je na trhu s prírodnými šampónmi naozaj z čoho vyberať. Veríme, že teraz už bude pre vás posudzovanie a výber vhodného šampónu hračkou!


Redakcia Vegmart